In het muzikale praatprogramma ‘Hoge Bomen’ ontvangt Jeroen van der Boom bekende Nederlanders aan zijn piano. Dit keer schuift Gerard Joling aan.
Van der Boom praat met de zanger over zijn carrière en over zijn (eenmalige) avontuurtje met Hans Klok.
Onzeker
Joling vertelt dat hij na al die jaren nog steeds ontzettend nerveus kan zijn voor sommige optredens. Maar dat valt weg als hij eenmaal op het podium staat om te doen wat hij het liefst doet. “Maar inderdaad, dat is een stukje onzekerheid wat ik nog steeds heb. Daar ben ik eerlijk over”, zegt hij.
Zijn deelname aan de Soundmixshow in 1985 zorgt ervoor dat hij van de ene op de andere dag een bekende Nederlander is. Hij eindigt als derde in de populaire televisieshow van Henny Huisman. Joling: “En bedenk je dan dat er maar een paar netten waren in die tijd. Er keken misschien wel zeven miljoen mensen naar dat programma.”
Vanaf dat moment weet iedereen wie Gerard Joling is en dat is zo gebleven. Maar zijn succes blijft niet beperkt tot Nederland. De zanger is in zijn jonge jaren wereldberoemd in Azië, waar ze vallen voor zijn catchy popnummers. “Ik kon daar niet normaal over staat. Er moesten lijfwachten mee als ik wat te eten ging halen.”
Hans Klok verrast Joling als special guest in het programma. “Gerard is een heel trouwe vriend”, vertelt Klok. “Ik vind hem misschien wel de allergrootste artiest van Nederland. De ene dag in de Arena en de volgende dag op een braderie in Beverwijk. Hij voelt zich nergens te goed voor.”
En dan doet Joling een wel heel pikante onthulling over de hechte vriendschap met de special guest: “We hebben een keer sex gehad, een avontuurtje.”
Baudet
Eenzaam is Joling nooit. Hoewel hij single door het leven gaat, heeft hij veel fijne vrienden om zich heen. Iemand die wel eens bij hem thuis langs is geweest, is politicus Thierry Baudet. “We drinken af en toe een wijntje, maar dat heeft niks te maken met mijn politieke voorkeur”, zegt hij resoluut.
De hele aflevering van ‘Hoge Bomen’ met Gerard Joling is hier terug te zien.