In 2020 zitten we meer thuis dan normaal, en dat betekent ook meer series bingen – als je het ons vraagt. Maar wat zijn de echte parels van het jaar?
Daarvoor maakten wij een rondje langs de LINDA.nl-redactie, zodat jij voorlopig weer vooruit kunt. Dat hopen we in ieder geval. Want sommige series moeten gewoon bij iedereen bekend zijn.
Marije: ‘Karlek & Anarki’ op Netflix
“Deze serie MOET je kijken. Het is een Zweedse serie die gaat over een onwijs leuke vrouw met een topbaan. Maar zij raakt verliefd op de jonge uitzendkracht. Het klinkt heel rommelig en cheesy, en dat is het ook. Maar zeker geen goedkoop vermaak.”
“De serie zit echt vol goede humor, en mocht je een mannelijke partner hebben, kan deze zelfs mee kijken. Meerdere mannen in mijn omgeving vinden de serie ook leuk. Deze serie is echt je tijd waard!”
Kirsten: ‘The Pier’ op Ziggo Movies & Series
“Deze Spaanse serie – die oorspronkelijk El Embarcadero heet – bevat echt alles waar ik van houd in een serie: Spaanse taal, spanning, zinderende romantiek en onverwachte plottwists. En dan is het ook nog opgenomen in het mooiste gebied van Spanje: Valencia en natuurpark Albufera. Echt een dikke aanrader.”
Renée: ‘The Bold Type’ op Videoland
“Wellicht voelt het gewoon ontzettend dichtbij huis, maar The Bold Type gaat over drie meiden die bij Scarlett Magazine werken in New York. Door deze serie wíl je post-corona op een chaotische, bomvolle redactie rondlopen. Ze hebben alle drie een andere functie en zijn alle drie dan ook totaal verschillende mensen, maar het zijn de dikste vriendinnen. Zo’n vriendschap met die baan, SMULLEN.”
Lees ook
Bij-zonder leuk: ‘Mr. Bean’ maakt nieuwe serie voor Netflix
Belinda: ‘De Twaalf’ op Netflix
“Met afstand de beste serie die ik dit jaar heb gezien. Het verhaal centreert zich rond Frie Palmers, een schooldirectrice die wordt verdacht van moord op haar beste vriendin én haar eigen dochtertje.”
“Twaalf burgers worden opgeroepen voor de jury, maar langzaam wordt duidelijk dat niets is wat het lijkt en dat juryleden zich laten leiden door persoonlijke perceptie en ervaringen. Waanzinnig goed geacteerde serie uit Vlaanderen waarin rechtbankdrama, who-dunnit en why-dunnit naadloos in elkaar over gaan en je een kijkje neemt in de donkerste krochten van de menselijke psyche. De ontknoping zal je in totale verbijstering achterlaten.”
Maaike: Dubbele tip
“Ik heb twee series die ik toch echt beiden door moet geven. The Loudest Voice met Russell Crow, op NPO plus. Als je ook maar een beetje #metoo-geinteresseerd bent, inclusief legendarische acteurs. En Virgin River op Netflix. Beetje Amerikaans-christelijk, maar lekker langzaam en zoet qua liefde. Fijn voor een hopeloze, nuchtere romanticus zoals ik.”
Emma: ‘Mocro maffia’ op Videoland
“Ik heb altijd een gekke hunkering naar criminaliteit. Hiermee bedoel ik overigens niet dat ik pro mocro maffia ben, verre van. Maar de continue spanning die deze mensen moeten hebben, vind ik fascinerend.”
“Daarbij vind ik het heerlijk dat de serie zich in Amsterdam afspeelt. Hierdoor kan ik, bij het inmiddels 48930281075ste saaie rondje dat ik door de stad loop, mijn fantasie de vrije loop laten gaan.”
Lees ook
Bingen maar: vrouwen, vriendschap en geheimen in ‘The Secrets She Keeps’
Lotte: ‘Emily in Paris’ op Netflix
“Deze serie is zo perfect en zoet dat het glazuur bijna van je tanden springt, maar dat is precies wat de serie leuk maakt. De Amerikaanse Emily verhuist naar Parijs voor een baan en daar is ze – op z’n zachtst gezegd – niet erg welkom. En dat levert tenenkrommende situaties op.”
“Tel daar fashionable outfits én de bijzonder knappe Gabriel bij op en voilà: je hebt een lekkere wegkijker. En het beste? Alles komt altijd goed. Kunnen we best gebruiken in deze tijd.”
Charlotte: ‘Dead to Me’ op Netflix
“De serie heeft 2 seizoenen, waarvan 1 dit jaar weer uitkwam. Maar lang verhaal kort: een weduwe is op zoek naar de doorrijder die haar man dood reed, en dat schijnt iemand te zijn die wel érg dichtbij haar staat. Erg leuk, spannend en grappig.”
Lees ook
Tijd om te bingen, want deze series verdwijnen eind december van Netflix