De politie onderzoekt op verzoek van het Openbaar Ministerie of partijleider Thierry Baudet de coronaregels heeft overtreden tijdens zijn bezoek aan Urk eerder deze week.
Tijdens dat bezoek van de voorman van Forum voor Democratie (FVD) staan heel veel mensen dicht bij elkaar. Er worden veel handen geschud en Baudet eet haring in een visrestaurant waar veel tafeltjes waren bezet.
Thierry Baudet
Volgens een woordvoerder van het OM leek het in Harderwijk en Veenendaal, waar Baudet ook op bezoek kwam, veel beter te gaan. Maar beelden van het bezoek aan Urk laten zien dat daar mogelijk strafbare dingen zijn gebeurd. Onder meer uit onderzoek van die beelden moet blijken wat er precies is gebeurd en wie daarvoor verantwoordelijk was.

















