• HOME
    HOME
  • Trending
    Trending
  • Lifestyle
    Lifestyle
  • Premium
    Premium
  • Shop
    Shop
  • Meer
  • Liveblog 20 december: Ferry’s mogen geen passagiers meenemen vanuit VK naar Nederland

    Liveblog 20 december: Ferry’s mogen geen passagiers meenemen vanuit VK naar Nederland

    Nieuws | Nieuws
    20-12-2020 | Belinda Janssen

    Elke dag houdt LINDA.nl je met een liveblog op de hoogte van de belangrijkste ontwikkelingen rondom het coronavirus. Het liveblog van zaterdag 19 december lees je hier terug.

    De cijfers van de afgelopen 24 uur:

    – 13.066 nieuwe coronabesmettingen
    – 32 nieuwe sterfgevallen
    – 2.034 coronapatiënten in het ziekenhuis, 549 op de IC

    Coronavirus liveblog

    20.39 uur: Ferry’s mogen geen passagiers meer meenemen vanuit het Verenigd Koninkrijk naar Nederland

    Nadat passagiersvluchten vanuit Groot-Brittannië zondagochtend werden stilgelegd, mogen nu ook ferry’s geen passagiers meer meenemen vanuit het Verenigd Koninkrijk naar Nederland. Rederijen zijn passagiers van boord aan het halen. Dit nadat in Engeland een gemuteerde variant van het coronavirus werd ontdekt, meldt het Noordhollands Dagblad.

    “Voor ons gaat het om zo’n 160 passagiers die in Newcastle van boord gehaald worden’’, zegt een woordvoerder van DFDS van de veerdienst IJmuiden-Newcastle. “Daar zitten ook Nederlandse passagiers bij die via IJmuiden naar Nederland wilden.’’

    Zondag was de veerboot nog de enige mogelijkheid nadat Nederland het luchtruim sloot voor passagiersvluchten vanuit Groot-Brittannië. Een veerboot die zondagavond nog vertrekt vanuit IJmuiden mag nog gewoon nog doorvaren naar Engeland, zegt de woordvoerder.

    Maar DFDS neemt geen nieuwe passagiersboekingen meer aan voor de komende dagen omdat de verwachting is dat die route ook wordt afgesloten. Vrachtverkeer mag wel doorgaan. Vanwege de broeierige Brexitonderhandelingen is het druk op de veerboten naar Engeland.

    19.12 uur: De EU-landen hebben spoedoverleg over coronavariant Verenigd Koninkrijk

    Ze hebben onder meer besproken of en hoe ze de boot-, trein- en wegverbindingen met het VK tijdelijk moeten verbreken en of reizigers bij aankomst op het vasteland voortaan een negatieve coronatest moeten tonen.

    Duitsland roept bovendien maandagochtend de lidstaten bijeen voor een crisisberaad dat voorbehouden is voor rampen, terreuraanslagen en andere “grote crises”. Dat gebeurt zelden. Deskundigen van ieder EU-land zullen zich buigen over wat hun tegen het nieuwe gevaar te doen staat, meldt de Duitse ambassade in Brussel.

    Diverse landen, Nederland voorop, hebben zondag besloten voorlopig geen vliegtuigen uit het Verenigd Koninkrijk meer toe te laten uit angst de virusmutatie te importeren. De nieuwe variant grijpt waarschijnlijk een stuk sneller om zich heen dan eerdere versies, waarschuwde de Britse regering.

    Eerder op de dag hielden de Duitse bondskanselier Angela Merkel, de Franse president Emmanuel Macron, voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie en EU-president Charles Michel al spoedberaad.

    17.43 uur: Ferry’s tussen Verenigd Koninkrijk en Nederland blijven varen

    Veerboten tussen Nederland en het Verenigd Koninkrijk blijven volgens schema varen, ondanks de nieuwe variant van het coronavirus die in Groot-Brittannië is ontdekt. Woordvoerders van ferrymaatschappijen Stena Line en DFDS laten weten dat ze vanuit de overheid geen bevel hebben gekregen om de scheepsverbindingen stop te zetten.

    Wie nog een ticket wil boeken om van de Britse eilanden terug te varen naar Nederland, moet goed zoeken. Op de website van Stena Line zijn veel afvaarten in de komende periode uitverkocht. Bij DFDS en P&O Ferries, met een route van Hull naar Rotterdam, zijn komende dagen nog wel overtochten te boeken.

    Overigens raadt de overheid Nederlanders die nu in het Verenigd Koninkrijk zitten, af om terug te keren naar Nederland. Het advies om alleen te reizen indien strikt noodzakelijk, geldt ook voor deze groep, benadrukte het ministerie van Buitenlandse Zaken.

    14.15 uur: Ondanks corona toch nog 600 shows in openluchttheaters
    Openluchttheaters in Nederland hebben – ondanks de coronacrisis – toch nog zo’n zeshonderd voorstellingen kunnen programmeren. Het aantal shows komt neer op driekwart van het normale aantal voorstellingen dat in de zomer wordt opgevoerd. Dat meldt de Vereniging van Openluchttheaters zondag.

    De theaters konden in tegenstelling tot hun overdekte soortgenoten meer dan dertig bezoekers ontvangen. Dat kwam omdat het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap (OC&W) theater in de open lucht eind mei als buitenactiviteit kenmerkte. Hierdoor konden toch veel van de geplande voorstellingen doorgaan.

    14.04 uur: Ook Israël en Italië voeren vliegverbod in
    Na Nederland en België geldt nu ook een vliegverbod vanuit het Verenigd Koninkrijk naar Israël en Italië. De Italiaanse Minister van Buitenlandse Zaken Luigi Di Maio deelde het besluit via Facebook.

    Israël gaat een stap verder en sluit de grenzen voor buitenlandse reizigers vanuit het Verenigd Koninkrijk, Denemarken en Zuid-Afrika.

    Pas de privacy manager instellingen aan om dit Facebook item te kunnen bekijken.

    13.17 uur: Zondagochtend honderden gelovigen bijeen in Rehobotkerk Barneveld
    Ondanks de lockdown en de dringende oproep het geloof thuis te belijden, kwamen in Barneveld zondagochtend toch honderden gelovigen bijeen. „We snappen de vragen uit de samenleving, maar er is slechts sprake van een dringend advies”, aldus de woordvoerders van de Rehobothkerk. Dat meldt De Telegraaf.

    Toen maandag de lockdown werd afgekondigd, bleek dat gebedshuizen dankzij de grondwet een uitzondering vormen. De overheid kan de deuren niet sluiten, en zelfs geen maximale groepsgrootte opleggen.

    11.34 uur: België weert vliegtuigen en treinen uit Verenigd Koninkrijk
    De Belgische regering verbiedt naast alle vluchten ook de treinen van  Eurostar vanuit Londen. Het inreisverbod gaat zondag om middernacht in en is in eerste instantie 24 uur van kracht, melden Belgische media. Deze treinen zullen dan dus ook niet naar Nederland gaan.

    11.20 uur: Gevolgen virusvariant voor Nederlands beleid nog onduidelijk
    Het is nog te vroeg om te zeggen of de aanwezigheid van de nieuwe variant van het coronavirus in Nederland gevolgen heeft voor het geldende coronabeleid. Het RIVM onderzoekt de introductie van de nieuwe variant uit het Verenigd Koninkrijk, pas daarna zal er meer te zeggen zijn, aldus een woordvoerder van het ministerie van Volksgezondheid.

    11.18 uur: Ook België verbiedt alle vluchten vanuit Verenigd Koninkrijk
    In navolging van Nederland verbiedt ook de Belgische regering alle vluchten vanuit het Verenigd Koninkrijk. Het inreisverbod gaat zondag om middernacht in en is in eerste instantie 24 uur van kracht, meldt persbureau Belga.

    10.53 uur: ‘Nieuwe coronavariant heel moeilijk te bedwingen’
    Het wordt volgens de Britse minister van Volksgezondheid Matt Hancock “heel moeilijk” om de verspreiding van de nieuwe coronavariant onder controle te krijgen. “We hebben nog een lange weg te gaan om dit op te lossen”, zegt hij.

    Inwoners van Londen en andere gebieden waar zaterdag strengere lockdownregels zijn afgekondigd moeten zich gedragen alsof ze zijn besmet, zegt Hancock. Dat wil dus zeggen: thuisblijven tenzij het echt niet anders kan.

    liveblog coronavirus

    10.37 uur: ‘Er zullen meer virusvarianten opduiken’, zegt microbioloog
    De komende tijd zullen meer varianten van het coronavirus opduiken die we in de gaten moeten houden. Dat zei arts en microbioloog Marc Bonten in WNL op Zondag op NPO 1. Hij reageerde op het besluit van het kabinet om zondag een vliegverbod in te stellen vanuit Groot-Brittannië waar deze ‘virusmutant’ is aangetroffen. Ook in Nederland is de variant ontdekt. De maatregel moet verdere verspreiding tegengaan.

    10.13 uur: Nieuwe variant coronavirus is al dominant in Londen
    De nieuwe variant van het coronavirus die in het Verenigd Koninkrijk is opgedoken, is in korte tijd de meest voorkomende variant geworden in Londen en het oosten van Engeland. Statistiekbureau ONS heeft berekend dat de nieuwe mutatie op 9 december al goed was voor 62 procent van alle nieuwe coronabesmettingen in de Britse hoofdstad. In Oost-Engeland ging het op die datum om 59 procent van alle gevallen die aan het licht kwamen.

    Op 18 november maakte deze coronavariant, die in september voor het eerst opdook in Engeland, nog maar 28 procent van de geconstateerde gevallen in Londen uit.

    09.03 uur: geen vluchten uit Verenigd Koninkrijk omgeleid op Brussels Airport
    Brussels Airport merkt nog geen gevolgen van het inreisverbod dat Nederland heeft ingesteld voor vluchten uit het Verenigd Koninkrijk. Volgens een woordvoerster van de belangrijkste luchthaven van België in Zaventem zijn vooralsnog geen vluchten omgeleid.

    Het is wel mogelijk dat passagiers die Nederland als bestemming hadden, uitwijken naar de Belgische luchthaven. Die is nog gewoon open voor vliegverkeer vanuit het Verenigd Koninkrijk. Reizigers hebben dus de mogelijkheid een nieuw ticket van Londen naar Brussel te boeken.

    08.22 uur: Viruswaarheid en artsen verspreiden desinformatie met Kennedy-telg
    Viruswaarheid en enkele van de artsen die in juli een brandbrief tegen de coronawet schreven, werken nauw samen met een Amerikaanse lobbyclub en Robert F. Kennedy Jr. om desinformatie te verspreiden over het coronavaccin.

    Dat blijkt uit een onderzoek van KRO-NCRV’s Pointer, Platform Authentieke Journalistiek en De Groene Amsterdammer, dat zondag te zien is om 21.10 uur op NPO2.

    07.31 uur: Veel vluchten vanuit Londen geannuleerd na vliegverbod kabinet
    Op de sites van Schiphol en van KLM staan veel vluchten geannuleerd die zondag uit Londen zouden binnenkomen. De mutatie van het coronavirus die in het Verenigd Koninkrijk is ontdekt, is waarschijnlijk ook vastgesteld in Nederland. Op de site van KLM gaat het om acht vluchten. Schiphol meldt ook gecancelde vluchten van EasyJet.

    virusmutatie coronavirus

    07.00 uur: Dagelijkse aantal coronabesmettingen Duitsland daalt naar 23.000
    Het aantal nieuwe coronabesmettingen in Duitsland is zondag gedaald naar bijna 23.000, na drie dagen op rij van meer dan 30.000 nieuwe coronagevallen. Het totale aantal besmettingen in Duitsland is daarmee gestegen tot bijna 1,5 miljoen, blijkt uit cijfers van het Robert Koch Institut (RKI).

    04.00 uur: Onduidelijkheid wat de gevolgen zijn van vliegverbod
    Wat het vliegverbod vanuit het Verenigd Koninkrijk precies betekent voor de vluchten van KLM is nog onduidelijk, meldt de luchtvaartmaatschappij op Twitter. Het is volgens KLM onbekend “wat het precieze effect is op de operatie”. Ze raadt reizigers aan om de status van zijn of haar vlucht in de gaten te houden via de website.

    01.14 uur: Britse virusvariant in Nederland vastgesteld
    De mutatie van het coronavirus die in het Verenigd Koninkrijk is ontdekt, is waarschijnlijk ook vastgesteld in Nederland. Om verdere verspreiding van de nieuwe variant te voorkomen heeft kabinet een verbod ingesteld voor het vliegverkeer met passagiers vanuit het Verenigd Koninkrijk. Dat gaat zondag om 06.00 uur in en geldt tot zeker 1 januari. In dit artikel vertellen we je meer.

    Lees ook
    Rutte over demonstranten tijdens toespraak: ‘Ik laat me niet afleiden door potten en pannen’

    VRAAGBAAK CORONACRISIS

    – Hoe kom je in coronatijden de winter door? Deze psycholoog geeft tips.

    GOED ARTIKEL? DELEN MAAR.
    foto ANP foto

    Exclusief voor jou

    Zoektocht Milan vermist
    Nieuws

    16-jarige Milan sinds Eerste Kerstdag vermist: 'Zorgen om zijn welzijn'

    Linda Hakeboom krijgt jaarlijks ‘excuus-cd’ van vriend: 'Ik heb er nu twintig'
    Bekend

    Linda Hakeboom krijgt jaarlijks ‘excuus-cd’ van vriend: 'Ik heb er nu twintig'

    buikpijn, zeldzame, erfelijke ziekte
    Advertorial

    Vrouwen lopen 5 x zoveel kans op deze zeldzame ziekte (en zo zit 't)

    Isa hoes nieuwe vlam dochter
    Beetje bijblijven

    Isa Hoes weet niet of ze nog een relatie kan hebben: 'Ik ben ook alleen heel leuk'

    Jake Paul is 'heel verdrietig' na val Jutta Leerdam: 'Mijn hart is gebroken'
    Update

    Jake Paul is 'heel verdrietig' na val Jutta Leerdam: 'Mijn hart is gebroken'

    TRENDING
    MEER

    high-class escort Amber: doggystyle
    Amber

    High-class escort Amber: 'Ik vraag of ik hem in mijn mond zal nemen. Hij weigert, de auto mag niet vies worden'

    Marlous (40) mantelzorgt voor haar dochter (7): 'Ik wist niet dat je mantelzorger van je eigen kind kon zijn'
    Met de mantel der liefde

    Marlous (40) mantelzorgt voor haar dochter (7): 'Ik wist niet dat je mantelzorger van je eigen kind kon zijn'

    Ongewone seks - pijn
    (On)gewone seks

    Benthe (34): 'Hij duwde, sloeg en trok aan m'n haren. Mijn pijn wond hem op en mij net zo goed'

    You got this: deze aanpassing in je huis gaat werken en studeren makkelijker maken
    Advertorial

    You got this: deze aanpassing in je huis gaat werken en studeren makkelijker maken

    Michael van Gerwen en Daphne Govers
    Bekend

    Daphne Govers had zwangerschap na breuk met Michael van Gerwen niet verwacht: 'Een wondertje'

    Heleen van Royen in Lieve Heleen | geen hoogtepunt bereiken
    Lieve Heleen

    3x de meest gelezen 'Lieve Heleen': 'Is het onhygiënisch om 'm na penetratie direct in je mond te stoppen?'

    LINDA.PREMIUM

    De stad van

    Eke Bosman, ook wel bekend als Snackspert, deelt zijn favoriete plekken in Deventer: 'Hier at ik mijn eerste frikandel'

    Portretten

    ‘Ik heb een strakkedagplanning nodig’

    DIAGNOSE AUTISME

    Persoonlijk Verhaal

    Editorial

    ‘Zonder hem vindik er niks aan’

    Portretten

    ‘Keihard gewerkt omalle oordelen te ontkrachten’

    DIAGNOSE AUTISME

    Portretten

    ‘Als ik voel, is hetintens en diep’

    DIAGNOSE AUTISME

    Portretten

    ‘Ik snap mezelf nu beter’

    DIAGNOSE AUTISME

    NET BINNEN

    Bridgerton Seizoen 4
    Wil je weten

    2026 start nu al goed: op déze datum is seizoen 4 van 'Bridgerton' te zien

    De stijl van Sara Afiba? 'Ik viel op de middelbare school totaal buiten de boot'
    BEAUTY & MODE

    De stijl van Sara Afiba? 'Ik viel op de middelbare school totaal buiten de boot'

    dansles, ouderen
    Advertorial

    Een extra warm decembergevoel: op deze laagdrempelige manier kun je écht iets voor ouderen betekenen

    Jet van Nieuwkerk
    Lekker Loeren

    Makkelijk recept nodig voor de dagen tussen kerst en oud en nieuw? Jet van Nieuwkerk tipt 'n goeie

    Zoektocht Milan vermist
    Nieuws

    16-jarige Milan sinds Eerste Kerstdag vermist: 'Zorgen om zijn welzijn'

    SAMEN MET ICI PARIS XL

    onzeker, vrouwen
    Advertorial

    Deze vrouwen maakten van hun onzekerheid hun kracht: ‘Vroeger werd ik ermee gepest en nu is het in de mode’

    make-uptrends, najaar
    Advertorial

    Dit zijn dé make-uptrends van het najaar – en zo draag je ze vol zelfvertrouwen

    rust, beautyroutine
    Advertorial

    Drie vrouwen over hun unieke beautyroutine: 'Het is pure therapie, even helemaal met mezelf bezig zijn'

    Volg ons

    FacebookTikTokInstagramYouTubePinterestWhatsApp

    Adverteren

    mogelijkheden

    Nieuwsbrief

    schrijf je in

    Contact

    vacaturescolofonklantenservice

    LINDA.foundation

    steun gezinnen

    Voorwaarden

    gedragscode LINDA.gebruiksvoorwaardenleveringsvoorwaardenprivacyverklaringcookieverklaring