• HOME
    HOME
  • Trending
    Trending
  • Lifestyle
    Lifestyle
  • Premium
    Premium
  • Shop
    Shop
  • Meer
  • Liveblog 20 december: Ferry’s mogen geen passagiers meenemen vanuit VK naar Nederland

    Liveblog 20 december: Ferry’s mogen geen passagiers meenemen vanuit VK naar Nederland

    Nieuws | LINDA.
    20-12-2020 | Belinda Janssen

    Elke dag houdt LINDA.nl je met een liveblog op de hoogte van de belangrijkste ontwikkelingen rondom het coronavirus. Het liveblog van zaterdag 19 december lees je hier terug.

    De cijfers van de afgelopen 24 uur:

    – 13.066 nieuwe coronabesmettingen
    – 32 nieuwe sterfgevallen
    – 2.034 coronapatiënten in het ziekenhuis, 549 op de IC

    Coronavirus liveblog

    20.39 uur: Ferry’s mogen geen passagiers meer meenemen vanuit het Verenigd Koninkrijk naar Nederland

    Nadat passagiersvluchten vanuit Groot-Brittannië zondagochtend werden stilgelegd, mogen nu ook ferry’s geen passagiers meer meenemen vanuit het Verenigd Koninkrijk naar Nederland. Rederijen zijn passagiers van boord aan het halen. Dit nadat in Engeland een gemuteerde variant van het coronavirus werd ontdekt, meldt het Noordhollands Dagblad.

    “Voor ons gaat het om zo’n 160 passagiers die in Newcastle van boord gehaald worden’’, zegt een woordvoerder van DFDS van de veerdienst IJmuiden-Newcastle. “Daar zitten ook Nederlandse passagiers bij die via IJmuiden naar Nederland wilden.’’

    Zondag was de veerboot nog de enige mogelijkheid nadat Nederland het luchtruim sloot voor passagiersvluchten vanuit Groot-Brittannië. Een veerboot die zondagavond nog vertrekt vanuit IJmuiden mag nog gewoon nog doorvaren naar Engeland, zegt de woordvoerder.

    Maar DFDS neemt geen nieuwe passagiersboekingen meer aan voor de komende dagen omdat de verwachting is dat die route ook wordt afgesloten. Vrachtverkeer mag wel doorgaan. Vanwege de broeierige Brexitonderhandelingen is het druk op de veerboten naar Engeland.

    19.12 uur: De EU-landen hebben spoedoverleg over coronavariant Verenigd Koninkrijk

    Ze hebben onder meer besproken of en hoe ze de boot-, trein- en wegverbindingen met het VK tijdelijk moeten verbreken en of reizigers bij aankomst op het vasteland voortaan een negatieve coronatest moeten tonen.

    Duitsland roept bovendien maandagochtend de lidstaten bijeen voor een crisisberaad dat voorbehouden is voor rampen, terreuraanslagen en andere “grote crises”. Dat gebeurt zelden. Deskundigen van ieder EU-land zullen zich buigen over wat hun tegen het nieuwe gevaar te doen staat, meldt de Duitse ambassade in Brussel.

    Diverse landen, Nederland voorop, hebben zondag besloten voorlopig geen vliegtuigen uit het Verenigd Koninkrijk meer toe te laten uit angst de virusmutatie te importeren. De nieuwe variant grijpt waarschijnlijk een stuk sneller om zich heen dan eerdere versies, waarschuwde de Britse regering.

    Eerder op de dag hielden de Duitse bondskanselier Angela Merkel, de Franse president Emmanuel Macron, voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie en EU-president Charles Michel al spoedberaad.

    17.43 uur: Ferry’s tussen Verenigd Koninkrijk en Nederland blijven varen

    Veerboten tussen Nederland en het Verenigd Koninkrijk blijven volgens schema varen, ondanks de nieuwe variant van het coronavirus die in Groot-Brittannië is ontdekt. Woordvoerders van ferrymaatschappijen Stena Line en DFDS laten weten dat ze vanuit de overheid geen bevel hebben gekregen om de scheepsverbindingen stop te zetten.

    Wie nog een ticket wil boeken om van de Britse eilanden terug te varen naar Nederland, moet goed zoeken. Op de website van Stena Line zijn veel afvaarten in de komende periode uitverkocht. Bij DFDS en P&O Ferries, met een route van Hull naar Rotterdam, zijn komende dagen nog wel overtochten te boeken.

    Overigens raadt de overheid Nederlanders die nu in het Verenigd Koninkrijk zitten, af om terug te keren naar Nederland. Het advies om alleen te reizen indien strikt noodzakelijk, geldt ook voor deze groep, benadrukte het ministerie van Buitenlandse Zaken.

    14.15 uur: Ondanks corona toch nog 600 shows in openluchttheaters
    Openluchttheaters in Nederland hebben – ondanks de coronacrisis – toch nog zo’n zeshonderd voorstellingen kunnen programmeren. Het aantal shows komt neer op driekwart van het normale aantal voorstellingen dat in de zomer wordt opgevoerd. Dat meldt de Vereniging van Openluchttheaters zondag.

    De theaters konden in tegenstelling tot hun overdekte soortgenoten meer dan dertig bezoekers ontvangen. Dat kwam omdat het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap (OC&W) theater in de open lucht eind mei als buitenactiviteit kenmerkte. Hierdoor konden toch veel van de geplande voorstellingen doorgaan.

    14.04 uur: Ook Israël en Italië voeren vliegverbod in
    Na Nederland en België geldt nu ook een vliegverbod vanuit het Verenigd Koninkrijk naar Israël en Italië. De Italiaanse Minister van Buitenlandse Zaken Luigi Di Maio deelde het besluit via Facebook.

    Israël gaat een stap verder en sluit de grenzen voor buitenlandse reizigers vanuit het Verenigd Koninkrijk, Denemarken en Zuid-Afrika.

    Pas de privacy manager instellingen aan om dit Facebook item te kunnen bekijken.

    13.17 uur: Zondagochtend honderden gelovigen bijeen in Rehobotkerk Barneveld
    Ondanks de lockdown en de dringende oproep het geloof thuis te belijden, kwamen in Barneveld zondagochtend toch honderden gelovigen bijeen. „We snappen de vragen uit de samenleving, maar er is slechts sprake van een dringend advies”, aldus de woordvoerders van de Rehobothkerk. Dat meldt De Telegraaf.

    Toen maandag de lockdown werd afgekondigd, bleek dat gebedshuizen dankzij de grondwet een uitzondering vormen. De overheid kan de deuren niet sluiten, en zelfs geen maximale groepsgrootte opleggen.

    11.34 uur: België weert vliegtuigen en treinen uit Verenigd Koninkrijk
    De Belgische regering verbiedt naast alle vluchten ook de treinen van  Eurostar vanuit Londen. Het inreisverbod gaat zondag om middernacht in en is in eerste instantie 24 uur van kracht, melden Belgische media. Deze treinen zullen dan dus ook niet naar Nederland gaan.

    11.20 uur: Gevolgen virusvariant voor Nederlands beleid nog onduidelijk
    Het is nog te vroeg om te zeggen of de aanwezigheid van de nieuwe variant van het coronavirus in Nederland gevolgen heeft voor het geldende coronabeleid. Het RIVM onderzoekt de introductie van de nieuwe variant uit het Verenigd Koninkrijk, pas daarna zal er meer te zeggen zijn, aldus een woordvoerder van het ministerie van Volksgezondheid.

    11.18 uur: Ook België verbiedt alle vluchten vanuit Verenigd Koninkrijk
    In navolging van Nederland verbiedt ook de Belgische regering alle vluchten vanuit het Verenigd Koninkrijk. Het inreisverbod gaat zondag om middernacht in en is in eerste instantie 24 uur van kracht, meldt persbureau Belga.

    10.53 uur: ‘Nieuwe coronavariant heel moeilijk te bedwingen’
    Het wordt volgens de Britse minister van Volksgezondheid Matt Hancock “heel moeilijk” om de verspreiding van de nieuwe coronavariant onder controle te krijgen. “We hebben nog een lange weg te gaan om dit op te lossen”, zegt hij.

    Inwoners van Londen en andere gebieden waar zaterdag strengere lockdownregels zijn afgekondigd moeten zich gedragen alsof ze zijn besmet, zegt Hancock. Dat wil dus zeggen: thuisblijven tenzij het echt niet anders kan.

    liveblog coronavirus

    10.37 uur: ‘Er zullen meer virusvarianten opduiken’, zegt microbioloog
    De komende tijd zullen meer varianten van het coronavirus opduiken die we in de gaten moeten houden. Dat zei arts en microbioloog Marc Bonten in WNL op Zondag op NPO 1. Hij reageerde op het besluit van het kabinet om zondag een vliegverbod in te stellen vanuit Groot-Brittannië waar deze ‘virusmutant’ is aangetroffen. Ook in Nederland is de variant ontdekt. De maatregel moet verdere verspreiding tegengaan.

    10.13 uur: Nieuwe variant coronavirus is al dominant in Londen
    De nieuwe variant van het coronavirus die in het Verenigd Koninkrijk is opgedoken, is in korte tijd de meest voorkomende variant geworden in Londen en het oosten van Engeland. Statistiekbureau ONS heeft berekend dat de nieuwe mutatie op 9 december al goed was voor 62 procent van alle nieuwe coronabesmettingen in de Britse hoofdstad. In Oost-Engeland ging het op die datum om 59 procent van alle gevallen die aan het licht kwamen.

    Op 18 november maakte deze coronavariant, die in september voor het eerst opdook in Engeland, nog maar 28 procent van de geconstateerde gevallen in Londen uit.

    09.03 uur: geen vluchten uit Verenigd Koninkrijk omgeleid op Brussels Airport
    Brussels Airport merkt nog geen gevolgen van het inreisverbod dat Nederland heeft ingesteld voor vluchten uit het Verenigd Koninkrijk. Volgens een woordvoerster van de belangrijkste luchthaven van België in Zaventem zijn vooralsnog geen vluchten omgeleid.

    Het is wel mogelijk dat passagiers die Nederland als bestemming hadden, uitwijken naar de Belgische luchthaven. Die is nog gewoon open voor vliegverkeer vanuit het Verenigd Koninkrijk. Reizigers hebben dus de mogelijkheid een nieuw ticket van Londen naar Brussel te boeken.

    08.22 uur: Viruswaarheid en artsen verspreiden desinformatie met Kennedy-telg
    Viruswaarheid en enkele van de artsen die in juli een brandbrief tegen de coronawet schreven, werken nauw samen met een Amerikaanse lobbyclub en Robert F. Kennedy Jr. om desinformatie te verspreiden over het coronavaccin.

    Dat blijkt uit een onderzoek van KRO-NCRV’s Pointer, Platform Authentieke Journalistiek en De Groene Amsterdammer, dat zondag te zien is om 21.10 uur op NPO2.

    07.31 uur: Veel vluchten vanuit Londen geannuleerd na vliegverbod kabinet
    Op de sites van Schiphol en van KLM staan veel vluchten geannuleerd die zondag uit Londen zouden binnenkomen. De mutatie van het coronavirus die in het Verenigd Koninkrijk is ontdekt, is waarschijnlijk ook vastgesteld in Nederland. Op de site van KLM gaat het om acht vluchten. Schiphol meldt ook gecancelde vluchten van EasyJet.

    virusmutatie coronavirus

    07.00 uur: Dagelijkse aantal coronabesmettingen Duitsland daalt naar 23.000
    Het aantal nieuwe coronabesmettingen in Duitsland is zondag gedaald naar bijna 23.000, na drie dagen op rij van meer dan 30.000 nieuwe coronagevallen. Het totale aantal besmettingen in Duitsland is daarmee gestegen tot bijna 1,5 miljoen, blijkt uit cijfers van het Robert Koch Institut (RKI).

    04.00 uur: Onduidelijkheid wat de gevolgen zijn van vliegverbod
    Wat het vliegverbod vanuit het Verenigd Koninkrijk precies betekent voor de vluchten van KLM is nog onduidelijk, meldt de luchtvaartmaatschappij op Twitter. Het is volgens KLM onbekend “wat het precieze effect is op de operatie”. Ze raadt reizigers aan om de status van zijn of haar vlucht in de gaten te houden via de website.

    01.14 uur: Britse virusvariant in Nederland vastgesteld
    De mutatie van het coronavirus die in het Verenigd Koninkrijk is ontdekt, is waarschijnlijk ook vastgesteld in Nederland. Om verdere verspreiding van de nieuwe variant te voorkomen heeft kabinet een verbod ingesteld voor het vliegverkeer met passagiers vanuit het Verenigd Koninkrijk. Dat gaat zondag om 06.00 uur in en geldt tot zeker 1 januari. In dit artikel vertellen we je meer.

    Lees ook
    Rutte over demonstranten tijdens toespraak: ‘Ik laat me niet afleiden door potten en pannen’

    VRAAGBAAK CORONACRISIS

    – Hoe kom je in coronatijden de winter door? Deze psycholoog geeft tips.

    GOED ARTIKEL? DELEN MAAR.
    foto ANP foto

    Exclusief voor jou

    relatie met overbuurman
    Interview

    Nadia's dochter ging met 10 jaar oudere overbuurman: 'Ik had het af moeten kappen, dat had haar veel ellende bespaard'

    Carly Wijs werd ziek toen haar zoon uit huis ging: 'In die 18 jaar dat hij thuis was, was ik dat zelden'
    Het lege nest

    Carly Wijs werd ziek toen haar zoon uit huis ging: 'In die 18 jaar dat hij thuis was, was ik dat zelden'

    basic fit
    Advertorial

    Beginner in de gym? Dan zoeken we jou om déze sportschool gratis te testen

    high-class escort Amber: doggystyle
    Amber

    High-class escort Amber: 'Ik word amper warm, zo snel komt hij klaar'

    Kathelijne (48): 'Ik zette mijn zoon op de wereld met naast me een man die mij overduidelijk niet meer wilde'
    Verlaten vrouw

    Kathelijne (48): 'Ik zette mijn zoon op de wereld met naast me een man die mij overduidelijk niet meer wilde'

    Femke Bol
    De stad van

    Femke Bol deelt haar favoriete adressen in Amersfoort: 'Op onze bruiloft aten we bij dit Italiaanse restaurant'

    TRENDING
    MEER

    Nicolette van Dam
    Lekker Loeren

    Nicolette van Dam openhartig over chronische ziekte: ‘Het is een zoektocht’

    Bruine eyeliner
    Wil je weten

    Door deze kleur eyeliner lijk je niet alleen jonger, maar wordt ook je make-uplook zachter

    relatie met overbuurman
    Interview

    Nadia's dochter ging met 10 jaar oudere overbuurman: 'Ik had het af moeten kappen, dat had haar veel ellende bespaard'

    haarparfum, test
    Advertorial

    Binnen no time weer fris haar (zonder te wassen): test nu gratis dit luxe haarparfum

    Bridget Maasland André Hazes jr.
    Verdrietig

    Moeder van Bridget Maasland naar spoedeisende hulp: 'Veel pijn, verward, geen eetlust'

    Nicole met haar kinderen in 'Over Mijn Lijk'
    Fragment Gemist

    Werner en kinderen nemen afscheid van Nicole in 'Over Mijn Lijk': 'Ze was echt mijn zielsmaatje'

    LINDA.PREMIUM

    De stad van

    Femke Bol deelt haar favoriete adressen in Amersfoort: 'Op onze bruiloft aten we bij dit Italiaanse restaurant'

    Binnenkijken bij
    ‘Eindelijk geen boven-buren meer mettikkende naaldhakken’

    HANS VAN BRAKEL & PATRICIA JANSSEN

    Vrouw verlaat
    Portretten
    ‘Ik voel me als singlesterker dan ooit’

    60+ EN GESCHEIDEN

    Mode
    ‘Ik ga kwijlen van mooie kostuums’

    MEREL BALDÉ

    Portretten
    ‘De kinderen zagende sprankel ook aljaren niet meer’

    60+ EN GESCHEIDEN

    Portretten
    ‘Ik heb enorm hardaan mezelf gewerkt’

    60+ EN GESCHEIDEN

    NET BINNEN

    Jan Versteegh gebed
    Jan Versteegh

    'Zodra onze blikken elkaar kruisten, was het hek van de dam'

    Daten in het Dorp: op Texel
    Fragment Gemist

    Vrouwen onder de indruk van Texelse mannen Mike, Paul, Jacco en Mark: 'Ben echt blown away'

    Leolux meubelstof kiezen
    Advertorial

    Stof tot nadenken: hier moet je op letten voordat je nieuwe meubels koopt

    schatkamer
    Moet je even zien

    Oude programma's als 'Swiebertje' en 'Kreatief met Kurk' nu gratis te zien via déze site

    dicht borstweefsel
    Gezondheid

    MRI-scan voor vrouwen met dicht borstweefsel mogelijk vertraagd

    SAMEN MET KPN

    kpn emma sonia
    Advertorial

    De dochter van Sonia (53) werd digitaal uitgesloten: 'Ik had lang niet door dat het niet goed met haar ging'

    denise kpn
    Advertorial

    Denise werd vroeger online gepest: 'Ging op m'n 14e al in therapie'

    aranka jaqueline kpn
    Advertorial

    Jacqueline's dochter werd online buitengesloten: 'Andere kinderen durven vaak niks te doen'

    Volg ons

    FacebookTikTokInstagramYouTubePinterestWhatsApp

    Adverteren

    mogelijkheden

    Nieuwsbrief

    schrijf je in

    Contact

    vacaturescolofonklantenservice

    LINDA.foundation

    steun gezinnen

    Voorwaarden

    gedragscode LINDA.gebruiksvoorwaardenleveringsvoorwaardenprivacybeleidcookiebeleid
    © 2026 DPG Media B.V. - Alle rechten voorbehouden