• HOME
    HOME
  • Trending
    Trending
  • Lifestyle
    Lifestyle
  • Premium
    Premium
  • Shop
    Shop
  • Meer
  • Eerste megalab geopend voor analyse tienduizenden coronatests

    Liveblog zondag 6 december: kabinet weer bijeen in Catshuis om te praten over corona-aanpak

    Binnenland | Binnenland
    06-12-2020 | Marina van Dongen

    Elke dag houdt LINDA.nl je met een liveblog op de hoogte van de belangrijkste ontwikkelingen rondom het coronavirus. Het liveblog van zaterdag 5 december lees je hier terug.

    De cijfers van de afgelopen 24 uur:
    – 6.814 nieuwe coronabesmettingen
    – 25 nieuwe sterfgevallen
    – 1.641 coronapatiënten in het ziekenhuis, 469 op de IC

    15.56 Kabinet weer bijeen in Catshuis om te praten over corona-aanpak

    Na een pauze van een paar weken is een deel van het kabinet zondagmiddag weer in het Catshuis bijeen om te praten over de aanpak van het coronavirus. De bewindslieden praten onder anderen met RIVM-directeur Jaap van Dissel over eventuele versoepeling van de maatregelen. De kans daarop lijkt niet groot gezien de hoge besmettingscijfers. Het kabinet heeft eerder gezegd dinsdagavond tijdens een persconferentie duidelijkheid te willen geven over de komende feestdagen.

    Het ziet er “op dit moment natuurlijk niet goed uit”, zei premier Mark Rutte vrijdag nog. De hoop was dat het aantal besmettingen nu rond de 3000 zou liggen.

    14.33: RIVM meldt 6814 nieuwe besmettingen, 1313 meer dan weekgemiddelde

    Tot 10.00 uur vanochtend zijn bij het RIVM 6.814 nieuwe coronabesmettingen gemeld. Dat zijn er 242 meer dan gisteren én 1313 dan het weekgemiddelde. Daarbij zijn 160 nieuwe coronapatiënten op genomen in het ziekenhuis. Volgens het Landelijk Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding (LCPS) zijn dat er 26 minder dan gister.

    Op de intensive care werden 21 nieuwe patiënten opgenomen. Het grootste deel van de patiënten is doorgestroomd vanuit de verpleegafdelingen. Het aantal sterfgevallen steeg het afgelopen etmaal met 25. Dat wil echter niet zeggen dat al deze mensen ook daadwerkelijk in de afgelopen 24 uur zijn overleden. Zaterdag meldde het RIVM 39 sterfgevallen.

    Foto: ANP REMKO DE WAAL

    7.52: OMT-lid De Jong voorziet geen versoepelingen met kerst

    Het is volgens viroloog van het Amsterdam UMC en OMT-lid Menno de Jong beter om helemaal niet te versoepelen rondom de kerstdagen. “Als je puur vanuit de virusdruk en de bestrijding van het virus kijk, dan kun je beter niks doen”, zegt De Jong tegen AT5. “Maar de politiek speelt ook mee en die maakt afwegingen, dus we zullen zien wat er gebeurt.”

    Premier Mark Rutte en zorgminister Hugo de Jonge houden komende dinsdag een persconferentie. Dan gaan zij waarschijnlijk in op de regels die tijdens kerst en oud en nieuw zullen gelden. De Jonge wijst erop dat het kouder wordt in de decembermaand. “Virussen verspreiden zich dan over het algemeen makkelijker”, legt De Jong uit. “Met dit aantal besmettingen en de geringe daling wordt het wel steeds moeilijker om te denken: laten we lekker gaan versoepelen rond de kerst en oud en nieuw.”

    De Jong kan zich voorstellen dat het kerstdiner met wat meer eigen familie gevierd zal mogen worden, maar stelt ook dat het een risico blijft. “Bij elke samenkomst van mensen heb je kans op verspreiding van het virus.”

    Coronavirus liveblog

    VRAAGBAAK CORONACRISIS

    – Hoe kom je in coronatijden de winter door? Deze psycholoog geeft tips.

    GOED ARTIKEL? DELEN MAAR.
    foto Pexels

    Exclusief voor jou

    Zoektocht Milan vermist
    Nieuws

    16-jarige Milan sinds Eerste Kerstdag vermist: 'Zorgen om zijn welzijn'

    zorgverzekering
    Wil je weten

    Tijd om eens goed naar je zorgverzekering te kijken: dit zijn de veranderingen in 2026

    cadeaus, shoppen, korting
    Advertorial

    Dol op koopjes scoren? Deze heerlijke items voor de winter shop je nu met korting

    nunspeet
    Update

    Zwaargewond slachtoffer van aanrijding lichtjesparade Nunspeet overleden

    koud
    Nieuws

    Kans op koudste kerst in vijftien jaar, maar: gaat het ook sneeuwen?

    TRENDING
    MEER

    high-class escort Amber: doggystyle
    Amber

    High-class escort Amber: 'Ik vraag of ik hem in mijn mond zal nemen. Hij weigert, de auto mag niet vies worden'

    3 x (On)gewone Seks: 'Ik schrik van wat ik zie: in stijve toestand heeft het de grootte van een minitampon'
    (On)gewone seks

    3 x (On)gewone Seks: 'Ik schrik van wat ik zie: in stijve toestand heeft het de grootte van een minitampon'

    Marlous (40) mantelzorgt voor haar dochter (7): 'Ik wist niet dat je mantelzorger van je eigen kind kon zijn'
    Met de mantel der liefde

    Marlous (40) mantelzorgt voor haar dochter (7): 'Ik wist niet dat je mantelzorger van je eigen kind kon zijn'

    luxe matras testen
    Advertorial

    Fris en scherp aan een drukke dag beginnen? Test dit luxe matras gratis thuis

    Ongewone seks - pijn
    (On)gewone seks

    Benthe (34): 'Hij duwde, sloeg en trok aan m'n haren. Mijn pijn wond hem op en mij net zo goed'

    Michael van Gerwen en Daphne Govers
    Bekend

    Daphne Govers had zwangerschap na breuk met Michael van Gerwen niet verwacht: 'Een wondertje'

    LINDA.PREMIUM

    De stad van

    Eke Bosman, ook wel bekend als Snackspert, deelt zijn favoriete plekken in Deventer: 'Hier at ik mijn eerste frikandel'

    Portretten

    ‘Ik heb een strakkedagplanning nodig’

    DIAGNOSE AUTISME

    Persoonlijk Verhaal

    Editorial

    ‘Zonder hem vindik er niks aan’

    Portretten

    ‘Keihard gewerkt omalle oordelen te ontkrachten’

    DIAGNOSE AUTISME

    Portretten

    ‘Als ik voel, is hetintens en diep’

    DIAGNOSE AUTISME

    Portretten

    ‘Ik snap mezelf nu beter’

    DIAGNOSE AUTISME

    NET BINNEN

    Bridgerton Seizoen 4
    Wil je weten

    2026 start nu al goed: op déze datum is seizoen 4 van 'Bridgerton' te zien

    De stijl van Sara Afiba? 'Ik viel op de middelbare school totaal buiten de boot'
    BEAUTY & MODE

    De stijl van Sara Afiba? 'Ik viel op de middelbare school totaal buiten de boot'

    dansles, ouderen
    Advertorial

    Een extra warm decembergevoel: op deze laagdrempelige manier kun je écht iets voor ouderen betekenen

    Jet van Nieuwkerk
    Lekker Loeren

    Makkelijk recept nodig voor de dagen tussen kerst en oud en nieuw? Jet van Nieuwkerk tipt 'n goeie

    Zoektocht Milan vermist
    Nieuws

    16-jarige Milan sinds Eerste Kerstdag vermist: 'Zorgen om zijn welzijn'

    SAMEN MET ICI PARIS XL

    onzeker, vrouwen
    Advertorial

    Deze vrouwen maakten van hun onzekerheid hun kracht: ‘Vroeger werd ik ermee gepest en nu is het in de mode’

    make-uptrends, najaar
    Advertorial

    Dit zijn dé make-uptrends van het najaar – en zo draag je ze vol zelfvertrouwen

    rust, beautyroutine
    Advertorial

    Drie vrouwen over hun unieke beautyroutine: 'Het is pure therapie, even helemaal met mezelf bezig zijn'

    Volg ons

    FacebookTikTokInstagramYouTubePinterestWhatsApp

    Adverteren

    mogelijkheden

    Nieuwsbrief

    schrijf je in

    Contact

    vacaturescolofonklantenservice

    LINDA.foundation

    steun gezinnen

    Voorwaarden

    gedragscode LINDA.gebruiksvoorwaardenleveringsvoorwaardenprivacyverklaringcookieverklaring