Duncan Laurence treedt dit weekend twee avonden op in misschien wel de mooiste concerthal van Nederland: Carré. Hoe hij zich daarop voorbereidde? Dat deelt hij met LINDA.
“Ik ga niet alleen maar oude muziek spelen.”

Duncan Laurence treedt dit weekend twee avonden op in misschien wel de mooiste concerthal van Nederland: Carré. Hoe hij zich daarop voorbereidde? Dat deelt hij met LINDA.
“Ik ga niet alleen maar oude muziek spelen.”
We hebben Duncan Laurence al een tijdje niet meer op het podium gezien. Na twee albums dook hij de Amerikaanse muziekstudio’s in om nieuw materiaal te maken. “Het is even geleden”, zegt hij. “Ik ben echt een tijdje weggeweest om een nieuw album te maken, maar ik mis de connectie met mijn fans. Het is tijd om weer het podium op te gaan en samen te zingen.”
Voor veel artiesten is het een droom om in Carré te staan, en dat geldt ook voor Duncan. “Ik heb ooit bij een concert van Ilse DeLange in Carré mogen staan, en met Sjors van der Panne, maar nooit met een eigen concert. Dat was altijd mijn droom, want ik kwam er vroeger heel vaak. Het is echt een magische zaal.”
Tijdens het concert dit najaar zingt hij zijn bekende nummers, maar laat hij ook nieuw werk horen. “Ik ga niet alleen maar oude muziek spelen”, zegt hij daarover. “De zangeres Raye heeft onlangs een groot concert gegeven in de Royal Albert Hall in Londen en zong toen ook veel nieuwe nummers. Zij inspireerde me om dat ook te doen. Om een voorproefje van mijn nieuwe muziek in Carré te laten horen.”
Duncan Laurence deelt zijn favoriete plek in Stockholm: 'Voelt als de Amsterdamse Pijp van Zweden'Lees ook
Na zijn winst op het Eurovisie Songfestival en het wereldwijde succes van de monsterhit Arcade bracht Duncan in drie jaar tijd twee albums uit: Small Town Boy en Skyboy. “Bij het maken van mijn nieuwe album ben ik teruggegaan naar de basis met de vraag waarom ik eigenlijk muziek maak. Is dat om een hit te scoren, of om connecties te maken? Voor mij was het altijd dat laatste, maar dat was ik een beetje kwijtgeraakt. Daarom moest ik nu langer de tijd nemen om dat terug te krijgen.”
“Na het Eurovisie Songfestival is alles in een sneltreinvaart gegaan. Dat was leuk, maar ik verloor ook de connectie met wat ik aan het maken was. Ik wilde gewoon terug naar de basis, naar de bubbel waarin ik zat toen ik Arcade schreef. Toen ik me niets aantrok van de meningen van anderen. Dat is volgens mij nu gelukt en dat voelt heel erg goed.”
Hij begrijpt artiesten die in hoog tempo muziek uitbrengen wel, maar ziet dat voor zichzelf niet meer zitten. “Dat doen artiesten als Harry Styles en Adele ook niet; die nemen ook de tijd. En dat heb ik nu ook gedaan, drie jaar lang zelfs.”
Duncan Laurence treedt op 19 en 20 september 2026 op in Koninklijk Theater Carré Amsterdam. Tickets vind je op de website.
Het beste van LINDA. direct in je mail? Meld je aan voor onze nieuwsbrief.
Duncan Laurence over leven in Los Angeles: 'Zolang het politiek goed gaat, blijven we hier'Lees ook
Roel Janssen laat zich graag meeslepen in de heerlijke wereld van de BN’ers. Als entertainmentredacteur bij LINDA.nl zit hij daarvoor op de juiste plek. Van de relatieperikelen van B&B Vol Liefde-kandidaten tot de modemissers van de Nederlandse jetset.





