Blake Lively heeft voor het eerst openlijk gesproken over haar lopende juridische strijd met Justin Baldoni. Het afgelopen jaar was een van de zwaarste uit haar leven.
Dat vertelde de actrice in de Amerikaanse tv-show Late Night with Seth Meyers.
Blake Lively
“Wat ik kan zeggen zonder er te diep op in te gaan, is dat dit jaar het jaar met de hoogste pieken en de diepste dalen van mijn leven was”, vertelt Lively aan Meyers. Zij en Baldoni kregen ruzie tijdens de opnames van de film It Ends With Us, waarin zij de hoofdrollen spelen. De actrice beschuldigde hem van seksuele intimidatie. Baldoni spande daarop een smaadzaak tegen haar aan.
“Ik zie zoveel vrouwen om me heen die bang zijn om te spreken, vooral nu, bang om hun ervaringen te delen, en angst is een bewuste strategie. Het is wat ons stilhoudt”, zegt Lively. “Maar ik besef ook dat veel mensen niet de kans hebben om zich uit te spreken”, voegt ze eraan toe. “Dus ik voel me bevoorrecht dat ik dat wel heb kunnen doen en als vrouw heb je de mogelijkheid om je stem te gebruiken – dat heeft me sterk gehouden en geholpen in mijn overtuiging en mijn strijd om de wereld veiliger te maken voor vrouwen en meisjes.”
Rechtszaak
De rechtbank in New York is van plan om pas volgend jaar maart te beginnen met het proces tussen Lively en Baldoni. Lively klaagt Baldoni aan wegens seksuele intimidatie en het opzetten van een pr-campagne om haar reputatie te beschadigen. Baldoni eist op zijn beurt een schadevergoeding van 400 miljoen dollar, omgerekend ruim 388 miljoen euro.