Met biggetjes knuffelen? Beter van niet. Presentator van Radar Dzifa Kusenuh gaat in het programma het gesprek aan met de eigenaar van varkensboerderij Piggy’s Palace.
Hij vindt biggenknuffelen van grote waarde voor mens én dier.
Varkensboerderij Piggy’s Palace
Elke week kunnen mensen een knuffeluur boeken bij Piggy’s Palace. Ze hebben er vijf tijdsloten per dag, met plek voor zeven groepen van vier personen per uur. Een volgeboekte zaterdag levert ze ruim tweeduizend euro op. Maar volgens de eigenaar is het ze niet zozeer om die financiële buffer te doen. “Het is een tijdelijk en eenmalig moment om het moedervarken te vervangen. Mensen worden daar zo gelukkig van.”
Dzifa hamert in het gesprek op het belang van de dieren. Volgens haar en de experts is aanraking nergens voor nodig. Tijdens haar bezoek met een verborgen camera werd duidelijk dat ze op de boerderij streven naar zo veel mogelijk biggetjes per week. “Met inseminatie zorgen we ervoor dat we elke week nieuwe biggetjes hebben. Anders gaan de knuffelsessies niet door”, aldus een boerin. De roze dieren zijn daarom vaak nog geen dag oud, moe en kwetsbaar.
Kritische noot
De verborgen camerabeelden zijn voorgelegd aan dierenartsen, de Dierenbescherming en de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). Alle partijen geven aan dat Piggy’s Palace hiermee moet stoppen. Maar op de website claimt de eigenaar dat ze hun goedkeuring hebben gekregen. “Die tekst moeten we misschien even aanpassen”, zegt hij tijdens de confrontatie. “Naar mijn idee doen we dit op een verantwoorde en respectvolle manier. Ik stop er pas mee wanneer ik tussen zes planken op de begraafplaats lig.”
Dzifa deelt, los van haar mening over het belang voor de dieren, ook een andere kritische noot vanuit de experts. Zij vallen over het gebrek aan hygiëne en veiligheid. Bezoekers wordt bijvoorbeeld niet gevraagd of ze uit een land komen waar Afrikaanse varkenspest heerst. Ook hoefde Dzifa tijdens haar bezoek geen handen te wassen of een schone overall aan te trekken. Iets wat bij andere boerderijen een standaardprocedure is. Dat laatste schijnt de eigenaar na de opnames te hebben aangepast.
Lotte is redacteur bij LINDA.nl. Het liefst haalt ze mooie quotes op tijdens persoonlijke interviews, maar ook voor verhalen over psyche, lifestyle en reizen draait ze haar pen graag om. Ze houdt van de zon en nieuwe culturen ontdekken, maar vooral van wereldse keukens – die ze het liefst eindeloos blijft proeven.