Voor vragen over intimiteit, sex en relaties kun je vanaf nu terecht bij schrijfster en voormalig Playboy-columniste Yvonne Kroonenberg (71). Zij weet raad met zo ongeveer al je issues en schuwt een eerlijk antwoord niet.
Yvonne Kroonenberg: 'Sex is altijd gedoe, alleen in pornofilms zie je geen gepruts'
Enorm gedoe
“Wat ik altijd lastig vind, is sex onder de douche. Vaak heb ik, net als mijn partner, wel zin maar vind ik het altijd zo’n enorm gedoe. Ligt het aan mij of komt het door het water dat het allemaal zo ontzettend stroef aanvoelt? Hoe kunnen mijn partner en ik het wat gemakkelijker, soepeler maken? Lijkt me dat het dan ook wat fijner is.”
N.B uit A.
Yvonne: “Sex is altijd gedoe, alleen in pornofilms zie je geen gepruts. Onder de douche sex hebben is spannend, goed voor de fantasie en het is een teken dat jij en je geliefde graag een beetje moeite voor elkaar doen. Wees maar blij dat je niet uitsluitend bent aangewezen op een pas verschoond bed op zondagochtend, als er eindelijk even tijd is. En tegen een stroeve huid helpt glijmiddel. Of massageolie.”
Rollenspel
“Ik ben 48 en heb sinds mijn scheiding een nieuwe vriend. We hebben het geweldig samen en ons seksleven is heerlijk. Al zijn we wel behoorlijk verschillend. Hans wil heel graag een rollenspel doen, dus dat ik bijvoorbeeld een dienstmeid-pakje aandoe… maar ik heb hier nul ervaring mee. Heb jij tips waar ik hem eventueel mee kan verrassen?”
M.A.
Yvonne: “Ja hoor. Je kunt je verkleden als verpleegster of als toverheks. Je kunt lichte sm invoeren, dus met een mattenklopper aan komen zetten, een rijzweep of een pollepel. Bind hem vast met een mooi sjaaltje of een ceintuur. Leef je uit.”
