• HOME
    HOME
  • Trending
    Trending
  • Lifestyle
    Lifestyle
  • Premium
    Premium
  • Shop
    Shop
  • Meer
  • coronabrandhaarden christelijke gemeenten

    Liveblog coronavirus 13 december: kabinet denkt aan avondklok met oud en nieuw

    Nieuws | Nieuws
    13-12-2020 | Belinda Janssen

    Elke dag houdt LINDA.nl je met een liveblog op de hoogte van de belangrijkste ontwikkelingen rondom het coronavirus. Het liveblog van zaterdag 12 december lees je hier terug.

    De cijfers van de afgelopen 24 uur:

    – 9.924 nieuwe coronabesmettingen
    – 29 nieuwe sterfgevallen
    – 1.767 coronapatiënten in het ziekenhuis, 497 op de IC

    Coronavirus liveblog

    18.08: Kabinet denkt aan avondklok met oud en nieuw

    Dat is een van de maatregelen die maandag wordt besproken in een extra crisisoverleg en ministerraad, melden bronnen aan de politieke redactie van RTL Nieuws. Andere maatregelen waar het kabinet nu aan denkt zijn toch een langere kerstvakantie voor middelbare scholen, sluiting van niet-essentiële winkels en sluiting van hotels.

    Dit zijn de maatregelen waar maandag over gesproken wordt. Het is nog niet besloten. Wat besloten wordt, zal waarschijnlijk maandagavond al bekendgemaakt worden in een extra persconferentie. Het kabinet zou vooral denken aan een avondklok omdat er dan beter kan worden gehandhaafd op het vuurwerkverbod. Sluiting van niet-essentiële winkels ligt vooral op tafel, omdat Duitsland daartoe heeft besloten.

    16.09: Na beraad in Catshuis: winkels en bioscopen mogelijk dicht

    Het kabinet komt maandag bij elkaar voor crisisoverleg, zo is zondagmiddag bekendgemaakt. Het ziet er naar uit dat het kabinet maandag of dinsdag strengere maatregelen zal aankondigen. Dit vanwege het stijgende aantal coronabesmettingen. Volgens Haagse bronnen is gesproken over mogelijke sluiting van bioscopen, musea en niet-essentiële winkels.

    14.22: Bijna 10.000 nieuwe besmettingen

    Bij het RIVM zijn 9.924 nieuwe coronabesmettingen gemeld. Dat zijn er 760 meer dan gisteren. Het aantal van bijna 10.000 positieve tests is veel meer dan wat afgelopen week het gemiddelde was. Gemiddeld was er sprake van 8.000 positieve tests per dag. Dat het aantal positieve tests net als de voorgaande dagen zo ver boven het gemiddelde ligt, is volgens deskundigen zorgwekkend.

    Er zijn 166 nieuwe coronapatiënten opgenomen op de verpleegafdelingen in het ziekenhuis, meldt het Landelijk Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding. Dat zijn 81 nieuwe opnames minder dan gisteren. En op de ic werden 36 nieuwe patiënten opgenomen die bijna allemaal doorstroomden vanaf de verpleegafdelingen.

    14.02: Te druk in grote steden

    De gemeente Den Haag roept mensen op niet meer naar de binnenstad van Den Haag te komen. Het is er te druk, laat de gemeente weten. “Stel je bezoek uit, of ga ergens anders heen”, zeggen ze.

    En ook in de Rotterdamse binnenstad is het zondagmiddag te druk, laat de gemeente weten. Met name in de omgeving Binnenwegplein zijn te veel mensen aanwezig. De gemeente zegt maatregelen te nemen om de drukte te reguleren. Bezoekers worden verzocht zo kort mogelijk te blijven, alleen te komen en afstand te houden.

    corona rotterdam den haag druk

    11.25: Duitsland krijgt strengere lockdown

    De Duitse regering en deelstaten zijn het eens geworden over een veel strengere lockdown. Die gaat op 16 december in en duurt tot 10 januari. In die periode moeten veel winkels de deuren sluiten, en ook scholen moeten dicht. Dat maakte bondskanselier Angela Merkel zondag bekend.

    In Duitsland was al een gedeeltelijke lockdown van kracht. Omdat het aantal coronabesmettingen flink bleef toenemen, overlegde Merkel zondag met de premiers van de deelstaten over aanvullende maatregelen.

    06.14: Extra Catshuisberaad door stijgende cijfers

    Een groot deel van het kabinet komt zondag voor een extra corona-overleg bijeen in het Catshuis. De premier, de drie vicepremiers en zes ministers laten zich door RIVM-directeur Jaap van Dissel bijpraten over het stijgende aantal nieuwe besmettingen met corona. Ze zullen zwaardere maatregelen bespreken, die mogelijk kunnen worden ingezet in de strijd tegen de verspreiding van het virus.

    Het Outbreak Management Team met deskundigen, dat het kabinet adviseert, is al bij elkaar geweest om de laatste ontwikkelingen te analyseren. Naar verwachting volgt deze week, waarschijnlijk dinsdag al, een nieuwe persconferentie van premier Mark Rutte en minister Hugo de Jonge.

    Rutte hintte vorige week op extra maatregelen als de besmettingscijfers niet zouden dalen. Wat dat voor ingrepen zouden zijn, wilde hij nog niet vertellen, maar hij liet woensdag in de Tweede Kamer doorschemeren dat het kan gaan om maatregelen in het onderwijs of voor niet-essentiële winkels. “Dat zijn heel moeilijke vraagstukken, met vergaande economische gevolgen”, aldus Rutte.

    Rutte tijdens persconferentie: ‘Groepsgrootte met kerst niet verruimd’

    03.14: Politie maakt einde aan illegaal feest

    De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag een einde gemaakt aan een illegaal feest. In een ecoduct in het Brabantse Rosmalen vond het feest plaats. De organisator is aangehouden, en vijftien bezoekers hebben een boete gekregen omdat ze de coronamaatregelen negeerden.

    Zaterdag 18.20: FDA waarschuwt allergiepatiënten voor vaccinatie van Pfizer

    De Amerikaanse medicijnenwaakhond FDA waarschuwt mensen met allergieën voor het coronavaccin van Pfizer-BioNTech. Patiënten die ernstige allergische reacties krijgen van ingrediënten van het vaccin moeten dit niet nemen. En als mensen een allergische reactie krijgen bij de eerste prik, moeten ze de tweede niet nemen, adviseert de dienst.

    Ten aanzien van zwangere vrouwen komt de FDA niet met een waarschuwing. “Er deden niet genoeg zwangere vrouwen mee aan de tests, of vrouwen die tijdens de tests zwanger werden, om het te weten en daar iets over te kunnen zeggen”, aldus de FDA. Mensen moeten dat bespreken met hun behandelend artsen.

    De waakhond ontkende dat zij het vaccin te snel heeft goedgekeurd onder politieke druk vanuit het Witte Huis. De baas van de FDA, Stephen Hahn, weersprak berichten dat er zou zijn gedreigd met ontslag als het vaccin niet meteen zou worden toegelaten.

    Maandag worden de eerste mensen in de VS gevaccineerd met het middel van Pfizer-BioNTech. “De verwachting is dat maandag het vaccin op 145 plekken aankomt, op nog eens 425 andere plekken op dinsdag en de laatste 66 plekken op woensdag; waarmee de eerste lading van het Pfizer-BioNTech is verspreid”, aldus de verantwoordelijke man voor het uitrollen van de vaccinatiecampagne, generaal Gus Perna.

    VRAAGBAAK CORONACRISIS

    – Hoe kom je in coronatijden de winter door? Deze psycholoog geeft tips.

    GOED ARTIKEL? DELEN MAAR.
    foto Pexels

    Exclusief voor jou

    Bram uit 'B&B Vol Liefde':
    Heftig

    Bram uit 'B&B Vol Liefde' onder het mes door motorzaag-ongeluk: 'Herstel kan maanden duren'

    Zomerfotosessie koninklijke familie
    Royalty verslaggever Sam Hoevenaar

    De 8 grappigste uitspraken van de jarige prinses Amalia: 'Ik ben 's nachts een stripper'

    Sporten, hardlopen
    Advertorial

    Dít is waarom je huid na het sporten branderig aanvoelt (en wat helpt)

    Iedereen wacht op de uitslag in 'Wie is de Mol?'
    Fragment Gemist

    Molboekje mag gebruikt worden bij test in 'Wie is de Mol?': 'Bij hoge uitzondering'

    Niels van der Laan werd bedreigd, in 'Even tot Hier' reageert hij met een lied en Sinterklaas
    Fragment Gemist

    Niels van der Laan reageert met lied op doodsbedreigingen in 'Even tot Hier'

    TRENDING
    MEER

    Greetje uit 'Urk!' deelt verdrietig nieuws: 'Ik zie op tegen alles wat komen gaat'
    Verdrietig

    Greetje uit 'Urk!' deelt verdrietig nieuws: 'Ik zie op tegen alles wat komen gaat'

    Pot met geld - De Erfenis - tonnen nagelaten
    De Erfenis

    Laura's moeder laat onverwacht bijna drie ton na: 'Ze deed altijd alsof ze geen geld had'

    Jim Bakkum, illustratief beeld voor artikel over BN'ers die pakjesavond vieren
    Lekker Loeren

    Zó vierden BN'ers Pakjesavond: 'Geen ramp dat 'ie weer naar Spanje gaat'

    You got this: deze aanpassing in je huis gaat werken en studeren makkelijker maken
    Advertorial

    You got this: deze aanpassing in je huis gaat werken en studeren makkelijker maken

    chemotherapie
    Bedrogen vrouw

    Astrid (51) krijgt chemotherapie, maar haar man blijft vreemdgaan: 'Wie dóét zoiets?'

    tarifa spanje
    Eropuit

    Déze bestemming wordt ook wel 'het Bali van Europa' genoemd (en wij snappen wel waarom)

    LINDA.PREMIUM

    De stad van

    Actrice en schrijfster Nazmiye Oral neemt ons mee door Arnhem: 'Als ik hier langsloop, word ik meteen blij'

    De stad van

    Zangeres Hannah Mae's favoriete plekken in Emmen: van stamkroeg tot wandelroute

    Portretten

    Mirande (38): ‘Ik wistzeker dat we erbovenop zoudenkomen’

    ARMOEDE NA DE SCHEIDING

    Column

    roos

    ‘ouders die het over hun ‘kindjes’ hebben. Doe normaal.’

    Interview

    ‘Tering, wat heb ik dit gemist’

    ROXEANNE & ANDRÉ

    Portretten

    Sierd (9): ‘Wen er maaraan, ik vind het mooi’

    SCHOTS EN SCHEEF BEKKIE

    Interview

    ‘Ik hou meervan vrijheid danvan regeltjes’

    MIKE LIBANON

    NET BINNEN

    Kroegpraat over een ouder worden kat
    Kroegpraat met Rasker

    'Ik weet dat het nogal een luxe is, een winterdip hebben vanuit m'n huis in een veilig land, maar toch ... het valt me zwaar'

    high-class escort Amber: doggystyle
    Amber

    High-class escort Amber: 'De ochtend na mijn grote biecht kwam de eerste sms zonder x-je, daarna verdween hij in stilte'

    Multifunctionele, kinderwagen
    Advertorial

    Heb je kleine kinderen? Met deze tip neem je ze zorgeloos mee op stap

    high-class gigolo James | Jamie over BDSM-afspraak
    Rode oortjes

    High-class gigolo James: 'We vonden een afgelegen plekje bij het water en ze schreeuwde het uit'

    adoptie china
    Interview

    Nikwi vond na 25 jaar haar Chinese ouders terug: 'Ik werd hardhandig afgenomen'

    SAMEN MET HET SPIERFONDS

    vrouw, spierziekte
    Advertorial

    Michelle kreeg als kind een spierziekte: 'Het is een rouwproces, elke keer weer iets inleveren'

    spierziekte, vrouw
    Advertorial

    Natasja hoorde op haar 24e dat ze een spierziekte heeft: 'Ik dacht: nu heb ik geen toekomst meer'

    marieke, tobias, kind, spierziekte
    Advertorial

    Mariekes zoon Tobias (13) heeft ernstige spierziekte: 'Mijn man was net overleden toen ik het hoorde'

    Volg ons

    FacebookTikTokInstagramYouTubePinterestWhatsApp

    Adverteren

    mogelijkheden

    Nieuwsbrief

    schrijf je in

    Contact

    vacaturescolofonklantenservice

    LINDA.foundation

    steun gezinnen

    Voorwaarden

    gedragscode LINDA.gebruiksvoorwaardenleveringsvoorwaardenprivacyverklaringcookieverklaring