In Nederland wordt sneller ingeknipt tijdens de bevalling dan in andere landen. En dat terwijl is bewezen dat inknippen niet beter is dan uitscheuren. Waarom gebeurt dit dan toch zo veel?
Djanifa da Conceicao, ook wel bekend als de VerlosMoeder, is verloskundige en mede-eigenaar van Verloskundigenpraktijk Zuidwijk in Rotterdam. Ze vertelt LINDA. alles over uitscheuren en inknippen.
Uitscheuren en inknippen
Even in het kort: het uitscheuren – ook wel ruptuur genoemd – van de vagina doet het lichaam zonder ‘hulp’. Bij inknippen wordt een letterlijke knip gemaakt in de vagina. Wat Djanifa beter vindt? “Het beste is om uit te scheuren. Dat klinkt heel hard, maar je moet bedenken dat als ergens een scheur ontstaat, dan kiest-ie de weg met de minste weerstand. De scheur gaat zo min mogelijk langs belangrijke vaten en spieren”, legt ze uit.