Het lijkt er behoorlijk op dat er wederom een lockdown aan zit te komen. De sfeer zit er gelijk een stuk minder in, want ‘daar gaan we weer’.
Die gevoelens heersen ook op de LINDA.nl-redactie, maar toch willen wij even kijken naar de vóórdelen van deze aankomende weken. Want: je moet nog steeds (of moeten we zeggen wéér) zelf de slingers ophangen.
Van een lockdown voor de bankrekening tot meer tijd voor een lange wandeling, bij deze een verzameling voordelen – à la onze redactie – van de lockdown. In de hoop dat jullie ook wat positiever erin gaan staan, zo vlak voor de persconferentie. Want geloof ons, ze zijn er. Soms alleen even diep graven om ze te vinden…
Content redacteur Alyssia: ‘Thuis is het nieuwe uit’
“Voor een lange tijd probeerde ik enthousiast mee te praten over festivals, uit de hand gelopen afterparty’s en eindeloze nachten in de kroeg. Toen durfde ik er nog niet voor uit te komen dat ik eigenlijk een echte huismus ben. De lockdown heeft me doen beseffen dat dit helemaal niet erg is, ook niet als je ‘pas’ 23 jaar oud bent.”
“Op tijd slapen, schaamteloos vijf keer per week pasta maken en filmmarathons houden met mijn vriend en onze furbaby Sammie. Thuis is het nieuwe uit, en stiekem ben ik daar toch wel een beetje blij mee. Dat neemt niet weg dat het af en toe fijn is om wél dat wijntje te veel te drinken. Maar daarvoor wacht ik (on)geduldig die drie weken af. Alleen dan op de bank onder een dekentje.”
Redacteur Renée: ‘Minder grote shitshow met de kerst dan vorig jaar’
“Ik heb nooit moeite gehad met die lockdowns. Ik had ineens alle tijd voor een online yoga klasje, een rondje hardlopen of simpelweg een flinke Netflix-marathon. Na werk was ik zo thuis (lees: van de keukentafel naar de bank) en ik had bakken extra energie door de berg aan sociale activiteiten die wegvielen. Maar nu? Nu vind ik het toch een behoorlijke domper.”
“Laat mij vooral een avondje support voor de horeca zijn, meerdere keren per week. Maar goed. De voordelen zijn er zeker, want als we het nu ‘even’ (ja, ik weet het, dat is het meestal niet) doen, dan is het hopelijk met de feestdagen een minder grote shitshow dan vorig jaar.”
Redacteur Kimberley: ‘Mijn banksaldo kan wel een lockdown gebruiken’
“Na iets te veel etentjes die ingehaald moesten worden, verjaardagsuitjes die dan eindelijk geïncasseerd werden (ja, ik ben zo’n we-gaan-heus-iets-leuks-doen-maar-de-datum-moeten-we-nog-prikken-type) en de aanschaf van gezelligere outfits dan zo’n godvergeten joggingbroek… kan mijn banksaldo wel een lockdown gebruiken. Alhoewel ik me dit keer vast ook niet kan beheersen om iedere week de overpriced maar te lekkere truffelpasta bij mijn favoriete Italiaan te bestellen. En burrata. En de tiramisu. Support your locals, toch?”
Redacteur Nivine: ‘Opstaan, cappuccino zetten en een lange wandeling’
“Door de lockdown heb ik een oude hobby weer kunnen oppakken én is een nieuwe hobby ontstaan. Waar ik vroeger wekelijks een boek verslond, was dit de afgelopen jaren veel minder geworden. Door de lockdown zit ik weer regelmatig in m’n kloffie een goed boek te lezen. Wat ik nog niet wist, is dat ik – ja, inmiddels standaard – een groot fan ben van wandelen. Ik woon naast het Vondelpark, wat het nog makkelijker maakt de benenwagen te pakken.”
“Opstaan, cappuccino zetten en een lange wandeling in de ochtendzon: ik kan het alleen maar aanraden. Daar kijk ik dan wel weer naar uit, dat dat de komende weken weer beter kan. Verder denk ik eerlijk gezegd: lockdown m’n hol, ik zie geen voordelen. Maar daar hebben we het nu niet over.”
Beeldredacteur Marie: ‘Geen dronken snapchats van de karaoke’
“Het is natuurlijk fijn dat ik niet wederom geld van mijn spaarrekening hoef af te halen als ik in de kroeg sta en ik een nieuw rondje bier wil halen, maar toch ga ik het wel missen om met mijn vrienden daar te staan. Doordat ik merk dat ik er zo van baal, ben ik me er ook opnieuw van bewust hoe fijn het is om je even helemaal te kunnen laten gaan. ‘Je beseft pas wat je hebt, als je het kwijt bent’ zeggen ze niet voor niets.”
“Daarbij zijn er natuurlijk wel een paar andere dingen die ik zéker niet ga missen. Snapchats krijgen waar ik behoorlijk vals karaoke zing of per ongeluk toch vlees zit te eten bij de snackbar na het stappen. Nu heb ik na 19:00 heerlijk tijd voor meer sporten, lezen en een goed gesprek met mijn vriendinnen.”
