Wie nog met de auto naar Amsterdam wil komen, denkt voortaan toch twee keer na: een uurtje parkeren kost daar vanaf vandaag 7,50 euro.
Tijd om dat stalen ros af te stoffen, dus.
Landelijke stijging
Je auto parkeren in de hoofdstad ging eerder al niet bepaald in de koude kleren zitten: vóór vandaag kostte het vijf euro per uur. Een verhoging van anderhalf keer, dus. Niet alleen de automobilist in Amsterdam is overigens de pineut: in andere steden stijgen de parkeertarieven net zo goed.
De stijging van de parkeertarieven hangt volgens het stadsbestuur samen met het (gedeeltelijk) autoluw willen maken van de stad. De stad kan alleen leefbaar blijven wanneer er wat vaker de fiets óf het openbaar vervoer wordt gepakt, stellen zij. Ook de tarieven van de parkeergarages gaan omhoog, al blijft daar parkeren nog steeds voordeliger.