De spanningen zijn hoog opgelopen in Oekraïne, waar Poetins troepen op 24 februari zijn binnengevallen. Wat door Poetin aanvankelijk een ‘vredesmissie’ werd genoemd, is duidelijk een oorlog.
Dit is het liveblog van zondag 13 maart en maandag 14 maart. Een korte samenvatting van wat er de afgelopen dagen gebeurde: Rusland kondigde vorige week zondag aan zijn militaire activiteiten in Oekraïne uit te breiden met aanvallen op de Oekraïense wapenindustrie.
De luchtaanval van Rusland op een kinderziekenhuis in Marioepol heeft extreme verwoestingen aangericht. Op satellietbeelden van het Amerikaanse bedrijf Maxar is de schade goed zichtbaar. Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky is de aanval “het ultieme bewijs van genocide”.
Het Russische leger rukt op richting Kyiv en in de buitenwijken van de Oekraïense hoofdstad wordt gevochten. Daarnaast valt Rusland ook West-Oekraïne aan. Rutte noemt de raketaanval op een militaire basis niet ver van de Poolse grens “uitermate zorgelijk en het is opnieuw een escalatie”. Daar vielen minstens 35 doden.
Inmiddels zijn ruim 2,7 miljoen Oekraïners op de vlucht. De VN bevestigde ook 516 burgerdoden. Zelensky liet in een toespraak weten “te zullen vechten tot het einde.”
Lees hier het liveblog van vrijdag 11 maart en zaterdag 12 maart.