Stichting SOS Dolfijn en de politie roepen op om dolfijn Zafar met rust te laten. Hij werd zondag vanuit de haven van Amsterdam buiten de sluizen geloodst. Sindsdien zwemt het in de havenmonding van IJmuiden, hetgeen tot veel bezoekers leidt.
“Tientallen mensen komen kijken en foto’s maken”, zegt Annemarie van den Berg van SOS Dolfijn. “Zafar is buitengaats en kan gewoon naar open zee zwemmen. Maar kennelijk zoekt het dier zelf contact met schepen.”
Van den Berg waarschuwt het publiek dat Zafar ondanks zijn vriendelijk voorkomen een wild dier is met krachtige kaken, scherpe tanden en een krachtige staart. “Er zijn bijtincidenten bekend.” De politie vraagt ook de mensen weg te blijven en wijst daarbij op de huidige geldende coronamaatregelen.