Burrata uit de supermarkt: welke moet je dan hebben? Voedselvlogger Eke Bosman, beter bekend als Snackspert, nam de proef op de som en testte er een heleboel.
Dit zijn volgens hem de allerbeste.
Burrata uit de supermarkt
Voor de test struinde de voedselvlogger verschillende supermarkten af en kwam hij thuis met een hele verzameling burrata’s. Hij proefde zowel huismerken als bekende Italiaanse merken en lette niet alleen op de smaak. Ook de structuur van de buitenkant en de romige vulling binnenin telt mee.
Voordat het proeven begint, maakt Snackspert trouwens wel een kanttekening. Alle varianten uit zijn test bevatten conserveringsmiddelen. Voor een echt verse, authentieke burrata kun je volgens hem beter naar een Italiaanse trattoria of kaaswinkel gaan. Zo’n exemplaar blijft alleen een stuk minder lang goed.
Goed, terug naar de supermarkt. Want daar springt er voor Snackspert één duidelijk boven het maaiveld uit: Fattorie Garofalo. Hij vond deze burrata bij Jumbo en geeft aan dat-ie ook bij DekaMarkt te koop is. De buitenkant heeft volgens hem precies genoeg stevigheid, de binnenkant is juist heel zacht en het subtiele zoutje maakt ‘m af.
De Granarolo van DekaMarkt komt vlak daarachter. Fris, een beetje zout en qua structuur aan zowel de binnen- als buitenkant ‘dikke prima’. Het brons gaat naar Lidl. Door een fout tijdens het opnemen is Snacksperts proefmoment met deze burrata helaas niet terug te zien in de video, maar in zijn einduitslag noemt hij ‘m wel de grote verrassing.
De rest haalt het podium niet. Sommige varianten zijn hem te zacht of juist te stevig, bij andere mist hij vooral de smaak. Weet je dat ook weer voor je volgende supermarktbezoek.
Bloem van Beijsterveldt is coördinator branded content en lifestyle redacteur bij LINDA. Ze is dol op Nederlandse romcoms met een einde dat je van mijlenver ziet aankomen, maar waar je tóch blij van wordt. Zwart van top tot teen of witte muren? Daar krijgt ze het Spaans benauwd van. Veel liever schrijft ze over kleur, voor in huis én in kleding.