De laatste jaren hoor je er steeds meer over: bodypositivity. Het accepteren van elk soort lichaam én dat van jezelf is het streven. Maar de oorsprong van de stroming wordt vaak vergeten.
Journalist en voormalig plussize-model Mayra Louise de Wilde (38) schreef een boek over het onderwerp en legt uit waar bodypositivity vandaan komt.
Diëten op je elfde
De Wilde begon als negentienjarige aan haar carrière als model. “Ik was een van de eerste succesvolle plussize-modellen in Nederland. Dat ging niet zonder slag of stoot. Veel klanten vonden me te dik. De wereld was destijds allesbehalve bodypositive.” Dat had invloed op het zelfbeeld van de journalist. “Ik was al vanaf m’n elfde bezig met diëten. Ik moest per se dunner worden. Het heeft twintig jaar geduurd tot ik eindelijk tevreden was over mezelf.”