Terwijl Nederland de coronamaatregelen steeds meer versoepelt en we weer op vakantie mogen binnen Europa, kunnen veel stellen met latrelaties hun partner na maanden nog steeds niet zien. En dat wringt.
Maud van Leeuwen (23) uit Den Haag, wiens vriend in de Verenigde Staten woont, is één van hen. Ze richtte de actiegroep #LoveIsEssential op. “Terwijl de buurman alweer mag rollenbollen bij de sekswerkers, iedereen rustig op vakantie kan gaan in Europa en je heerlijk met elkaar op het terras mag zitten of in de bioscoop, mag mijn vriend niet naar mij”, zegt ze tegen Hart van Nederland.
Latrelaties
Van Leeuwen heeft haar vriend al sinds 27 februari niet meer gezien en weet nog niet wanneer dat wel weer kan. Volgens de regels die in de Europese Unie gelden, moet het stel getrouwd zijn wil hij naar ons land kunnen reizen. En dat vindt Maud een probleem.