Steeds meer werknemers van Albert Heijn krijgen te maken met agressie en overlast. Daarom komt de supermarktketen met meer veiligheidsmaatregelen.
Zo hoeven werknemers vanaf maandag bijvoorbeeld geen naamplaatje meer te dragen.
Extra maatregelen
Ook krijgen ze extra training over hoe ze klanten kunnen aanspreken op ongewenst gedrag en de situatie kunnen de-escaleren, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving in het AD.
In plaats van een naamplaatje mogen medewerkers een kaartje dragen waarop ‘Wij zijn Team Albert Heijn’ staat. Zeven op de tien werknemers voelen zich volgens de supermarktketen onprettig met een naamkaartje omdat ze makkelijker vindbaar zijn op sociale media en persoonlijk worden uitgescholden.
De woordvoerder verwacht dat de meeste medewerkers liever het nieuwe kaartje dragen. Ook komen er extra huisregels: mensen mogen niet filmen in de supermarkten en medewerkers moeten met respect behandeld worden.
Incidenten
Die huisregels komen op meer plekken in de winkels, zoals op de schermen van zelfscankassa’s. Verder wil de supermarktketen dat werknemers meer en makkelijker met elkaar praten over onveilige of onprettige situaties. Dit soort situaties melden moet makkelijker worden met QR-codes.
“Hoewel de meeste klanten zich netjes gedragen, zien we dat de mate en vorm van incidenten toeneemt. We willen nu aan onze eigen mensen laten zien dat agressief gedrag echt niet oké is. Voor onze collega’s zeg ik: tot hier en niet verder”, zegt Sonja Boelhouwer, directeur van Albert Heijn in de krant.
Albert Heijn is niet de eerste supermarkt die haar zorgen uitspreekt. Supermarktketen Dirk voorziet winkelmedewerkers van bodycams. Ze hopen daarmee incidenten tegen te gaan door onruststokers gelijk te confronteren met hun gedrag via een scherm.