Wie zegt dat carrière maken maar op één manier kan? In ‘MEIDEN aan de macht’ bewijzen lezers dat zij de regels bepalen. Van gelukkig in loondienst tot thriving als ondernemer: dit is hoe ze vielen, opstonden en hun eigen weg vonden.
Deze keer: Juul Thielen (27). Op TikTok deelt ze haar zelfgemaakte interieuritems en binnenkort komt haar eigen do-it-yourself (DIY)-boek uit. En dat terwijl ze de voice-overs van haar video’s eerst nauwelijks durfde in te spreken.
Van fluisterende voice-overs naar een eigen boek. Hoe is dat gegaan?
“Ik kreeg uit het niets een aanvraag van een uitgeverij. Mijn mond viel open: mag ik écht een boek maken dankzij de DIY’s die ik online deel? Zelfs toen ik mijn handtekening zette, kon ik het niet bevatten.
Ik begon in februari met het bedenken van de projecten en eind juni moest alles al af zijn, inclusief teksten en foto’s van alle tussenstappen. Ik had onderschat hoeveel werk dat zou zijn. Zeker omdat ik ondertussen iedere week iets op social media wilde delen.”
Even terug naar het begin. Waar komt jouw liefde voor DIY’s vandaan?
“Als kind was ik altijd creatief bezig. Op oude foto’s heb ik bijna overal een pen of stift in mijn hand. Rond mijn tiende maakte ik vaasjes die ik met inpakpapier beplakte. Die probeerde ik op Marktplaats te verkopen. Niemand wilde ze – wat ik achteraf snap, haha. Maar mijn opa heeft er nog steeds eentje staan.
Mijn ouders hielden ook van klussen. Mijn moeder bedacht iets en mijn vader voerde het uit. Als we iets leuks zagen, keken we eerst of we het zelf konden maken. Dat heb ik van jongs af aan meegekregen.”
Wanneer besloot je jouw DIY’s online te delen?
“Toen ik met mijn vriend ging samenwonen, wilden we ons huis gezellig maken zonder veel geld uit te geven. Een van mijn eerste projecten was een kringlooplamp. De standaard schilderde ik met overgebleven machinelak en van een oude jurk van mijn moeder maakte ik een lampenkap.
Vriendinnen zeiden steeds dat ik mijn creaties moest delen. Dat vond ik ongemakkelijk, maar uiteindelijk plaatste ik toch een TikTok. Die werd meteen zo’n 15.000 keer bekeken. Dat had ik totaal niet verwacht.”
Valerie danst bij Crazy Horse Paris-cabaret én zat in 'Emily in Paris': 'We worden gekleed door licht'
Wat vond je zo ongemakkelijk?
“Vooral mezelf terughoren. Ik sprak mijn voice-overs fluisterend in, omdat ik het zo gênant vond. Mijn vriend zette mijn video’s daarna expres keihard aan, zodat ik aan mijn eigen stem zou wennen.
Als ik die eerste video’s terugluister, moet ik lachen. Gelukkig waren mijn vrienden en familie vanaf het begin enthousiast. Niemand vond het cringe.”
De tekst gaat verder na de reel.
Dit bericht op Instagram bekijken
Wanneer besefte je dat je hier misschien je werk van kon maken?
“Die ambitie had ik eerst helemaal niet. Ik wilde vooral anderen inspireren. Wat voor mij vanzelfsprekend was, zoals welke verf ik gebruikte, wilden kijkers precies weten.
Toen de video’s aansloegen, besloot ik iedere week een DIY te delen. Daardoor groeide mijn account snel. Nog steeds vind ik het allerleukst als iemand een foto stuurt van iets wat diegene dankzij mijn video heeft gemaakt.”
Ondertussen werk je ook nog parttime. Hoe houd je alle ballen hoog?
“Sinds februari freelance ik drie dagen per week voor LINDA. – en de woensdag en vrijdag houd ik vrij voor mijn DIY’s. Die combinatie werkt fijn.
Hiervoor werkte ik veertig uur per week bij een marketingbureau. DIY’en deed ik ’s avonds en in het weekend. Dat was lastig, want voor de video’s heb je goed daglicht nodig. Toen er meer samenwerkingen kwamen, ben ik steeds iets minder gaan werken.”
Mara werkt in een dierencrematorium: 'Je kunt niet brak zijn met dit werk'
Mislukken DIY’s soms ook?
“Heel vaak. Voor mijn boek wilde ik bijvoorbeeld een lampje maken van plexiglas met mozaïektegeltjes, zodat het licht erdoorheen zou schijnen. Het bleek alleen lastiger dan verwacht. Na drie mislukte pogingen dacht ik: als het mij niet lukt, kan ik dat ook niet van anderen verwachten.
Ook heb ik vaak genoeg klei laten scheuren doordat ik die te warm afbakte. Dan ben ik te ongeduldig, maar in mijn video’s laat ik die mislukkingen niet altijd zien. Ik geef liever tips waarmee anderen dezelfde fouten voorkomen.”
Krijg je weleens kritiek op je creaties?
“Tijdens onze verbouwing deelde ik een video waarin ik tegeltjes voor de tegelzetter had uitgelegd, omdat er veel kleurverschil tussen zat. Dat had ik gewoon met hem overlegd.
Daar reageerden opeens allemaal boze mannen op. Ze vonden dat ik het maar zelf moest doen als ik het zo goed wist. Ik dacht: weet je wat, dan doe ik het inderdaad zelf.
Uiteindelijk heb ik onze koffiecorner zelf betegeld. Dat had ik nog nooit gedaan. De tegelzetter deed de rest van het huis, maar voor mij was het een overwinning dat ik wist dat ik het zelf ook kon.”
De tekst gaat verder na de reel.
Dit bericht op Instagram bekijken
En nu ligt er bijna een boek. Wat is je volgende droom?
“Het lijkt me heel vet om met een interieurmerk een eigen kleurrijke collectie uit te brengen. Ook zou ik interieuradvies willen geven, maar daarvoor wil ik eerst een opleiding volgen.
Misschien begin ik uiteindelijk een eigen interieurbedrijf. Voorlopig wil ik genieten van het boek en kijken wat daaruit voortkomt. Ik kan nu mijn creatieve kant én commerciële achtergrond gebruiken. Precies de combinatie die ik vroeger zocht, zonder te weten dat DIY’en ook mijn werk zou worden.”
Juuls boek ‘DIY’s met Juul’ komt 27 oktober uit.

Yara reist als trouwfotograaf naar de mooiste plekken: 'Ik zou mijn eigen bruiloft heel klein houden'







































