Ze slikte de pil, kreeg maandelijkse bloedingen en had geen duidelijke zwangerschapsbuik. Toch ontdekte Leonie (32) plotseling dat ze al ruim veertig weken zwanger was. ‘Ik was in shock.’
Fiom, de stichting die gespecialiseerd is in onbedoelde zwangerschappen, deed onderzoek naar vrouwen die hun zwangerschap laat ontdekten. Wat blijkt? Zij lopen tegen veel onbegrip aan. Om meer steun en en begrip te creëren delen vrouwen uit het onderzoek, zoals Leonie, hun ervaring met een laat ontdekte zwangerschap.
Het verhaal van Leonie
“Ik voelde me al een hele tijd niet lekker. Ik had een longontsteking gehad die maar niet overging en de ziekte van Pfeiffer. Door dit alles was ik al een lange periode flink beroerd en kwam ik veel bij de huisarts. We hadden eerder nooit aan een zwangerschap gedacht toen ze op een gegeven moment zei: ‘Kun jij niet zwanger zijn?'”