Abonneer nu
Binnenkijken bij

Jamie Li (38): ‘Hier hebben we alles gedaan waar we als blutte twintigers alleen maar van konden dromen’

Influencer Jamie Li (38) verruilde met haar gezin Amsterdam voor Almere. Het grote voordeel: nu heeft ze de ruimte om los te gaan met écht mooie meubels.

DE GROTE VERHUIZING “We gingen van Amsterdam naar Almere. Van een turnkey appartement met twee slaapkamertjes naar een grotemensenhuis met tuin en terras in de grootste zelfbouwwijk van Nederland. Na vier jaar mis ik de reuring van de stad meer dan ik had kunnen vermoeden – die jaren in Amsterdam liet ik me meer inspireren en prikkelen door de creativiteit van de stad dan ik dacht – maar we krijgen er veel voor terug. Deze vierkante meters zijn voor ons niet te betalen in Amsterdam.”
ALMERE DUS “Het is heel erg stil hier. Geen koffietentje op de hoek van elke straat. Maar de kinderen kunnen buitenspelen en zelfstandig op de fiets naar school. Ik hoef niet meer te gillen dat ze moeten oppassen voor de trams. Zij hebben vriendjes om de hoek, wij gezellige buren, borrels en barbecues. In de buurtapp zitten mensen in dezelfde levensfase. Het leven is hier minder anoniem en dat blijk ik heel leuk te vinden.”

‘op
een gegeven
moment vallen
die design-
replica’s uit
elkaar en ben
je toe aan
het origineel’

ZO WAS HET NIET BEDACHT “Na de verkoop van ons appartement hadden we flink wat overwaarde, dus hier konden we alles doen waarvan we als blutte twintigers alleen konden dromen. Maar toen legde corona de boel plat en moesten we grote beslissingen online nemen, zoals: welk keukenblad kiezen we? Aan de kleurkeuze voor de vloer heb ik een klein trauma overgehouden. Mijn Pinterest-foto’s waren anders, lichter. Ik wilde een houten vloer zoals je in Parijse appartementen ziet. Dat zou makkelijk te realiseren moeten zijn. Maar wij hadden ellende, een vloerenman met grote verhalen, bobbels in de planken en vlekken op de vloer. Kortom: we zijn een beetje opgelicht. Dus die vloer is nog steeds te donker naar m’n zin.”
STIJL “Een mix van Scandi, Parijs en art deco.”
WARMTE ERIN “De vorige bewoners hadden kobaltblauw, geel en wit op de muren. Wij wilden warmte en hebben emmers Farrow & Ball-verf naar binnen gesjouwd: de kleur Elephant’s Breath in de woonkamer en keuken, Dead Salmon – mooier dan het klinkt – in de hal beneden, Ammonite in onze slaapkamer en Pigeon en Lichen in de kamers van Lenny en Kay. Alle plafonds zijn meegeschilderd om eenheid te creëren. Baby Cody heeft de kleur Ginger van Lab Paint op de muren van zijn kamer. Hij slaapt in mijn vroegere kantoor en ik werk weer als vanouds aan de keukentafel, zoals ik dat in Amsterdam ook deed.”

KOSTENPOST “We zijn gek op designmeubels en droomden van de echte versies. Want op een gegeven moment vallen de replica’s uit elkaar en ben je toe aan het origineel. We hebben geïnvesteerd in alle lampen, de eettafel en de salontafel: de Vitra Noguchi coffee table. Verjaardagen zijn spannend, want dan komen er kinderen die ik vanuit mijn ooghoek met de marmeren onderzetters – taktaktak – op het glazen tafelblad zie tikken. Weten ze wel wat die tafel kost en hoe hard we ervoor gewerkt hebben? Tuurlijk niet. Ik zal er in het openbaar nooit over flippen, maar ik beweeg die kinderhandjes wel subtiel richting kleed.”
RELATIVEERT “Wij mogen dan gek zijn op design, de kinderen kan het natuurlijk niks schelen. Kay kreeg een nieuw nachtkastje, een design-klassieker van Kartell. Zijn reactie: ‘O leuk, een nieuwe prullenbak.’”

‘op elke
verjaardag
beweeg ik
de kinder-
handjes
subtiel weg
van de
Vitra-tafel’

PRIORITEIT “De tuin was nog een rotzooi, de plinten moesten nog geschilderd, maar de lampen in de woonkamer hingen als eerste. Ontwerpen van Herman Miller voor HAY, Alains droomlampen. Ze vangen veel stof en je kunt er niet bij om ze te poetsen, maar knap zijn ze.”
GELUK “Ik word blij als Alain op een weekenddag besluit om pasta bolognese te koken. Het duurt uren om de saus te maken, maar de smaak is onovertroffen. Toen we hier kwamen wonen, wilden we een nieuwe keuken, maar wel zo goedkoop mogelijk. Met ‘weinig’ hebben we iets moois gemaakt: marmerlook in plaats van echt marmer, de Quooker gratis tijdens een actie.”
DROOM GROOT “Knettergek word ik van onze badkamers. We hebben er twee, één en suite bij ons boven en één voor de boys, die er een zooitje van maken. De badkamermeubels zijn instapmodelletjes. Ik zou er zo graag een gestoorde bedoening van maken met verschillende materialen, kleuren en prints. Maar het geld is sneller op dan je denkt.”
MANNENHUIS “Zelfs George, Tony en Dave, de ragdoll, Britse korthaar en maine coon, zijn katers. George is de mooiste. Hij doet de meest gore dingen buitenshuis, maar komt altijd weer vlekkeloos en volledig in de plooi terug. Met een vacht alsof hij supershampoo gebruikt.”

KRABPAAL “Da’s een stijlbreuk, daar begin ik niet aan. Ze zijn ­allemaal lelijk. Dan maar gekrab aan het vloerkleed. We gaan een keer níét voor Ikea, dachten we. We kochten er een van Layered en die is zo mooi dat ik iedereen zónder katten dit merk aanraad. Het is de meest gestelde vraag op Instagram bij een post waarop het kleed te zien is. Dave molt ’m met zijn klauwtjes. Eens in de zoveel tijd knippen we de sliertjes bij. Speciaal voor de fotoshoot heeft Alain de randen met een tondeuse bijgewerkt.”
BOLLETJESSLIKKERS “Overal in ons huis zie je verlichting in de vorm van bolletjes. Zo cute. We hebben ze van Kwantum en van Flos. Die laatste hangen boven het kookeiland en dat staat zo mooi dat ik er kwijlend naar kijk terwijl ik in de pannen roer.”

‘hoogglans
wit? echt,
kill me,
ik ben er
allergisch
voor’

MISKOOP “We hebben de houten trappen laten vervangen door trappen van staal. Alain vindt het een miskoop, want onveilig en lawaaiig. Ik daarentegen ben nog altijd fan.”
VETO “Als het aan Alain ligt, zou ons huis eruit zien als een kunst-atelier. Met een bruin leren bankstel, Deense vintageklassiekers en een tegelwand boven de haard. Gaan we niet doen, maar dat betekent dat ik op mijn beurt mijn liefde voor lila, roze en rotan moet bedwingen. Al heb ik toch een rotan kast naar binnen weten te smokkelen.”
LELIJK “Hoogglans wit. Echt, kill me. Ik ben er allergisch voor.”

‘terwijl ik in
de pannen
roer, kan
ik kwijlend
kijken naar
de Flos-
lampen in
de keuken’

MOET JE ZIEN “VNTG.com, een website vol vintagemeubels. Ik tikte er twee Vitra-stoelen op de kop: Panton Chairs van Verner Panton, ik noem ze ‘spookjes’. Alain ging ze ophalen in een creepy loods. Daar aangekomen zei de verkoper: ‘Neem deze twee anders ook mee, dan heb je er vier.’ Kregen we zomaar twee Vitra’s met een klein barstje cadeau. Vier designstoelen voor nog geen tweehonderd euro. We gebruiken ze alleen voor feestjes. Vitra voor verjaardagen, chic hè?”
KUNST AAN DE MUUR “Een verzameling foto’s en tekeningen, de meeste in lijsten van H&M Home. Elke keer komt er wat bij.”
MOEDERMAFFIA “Het leeuwendeel van mijn content voor YouTube en Instagram maak ik vanuit huis. Alle ruimtes zijn al eens voorbijgekomen in vlogs en posts en ook mijn kinderen laat ik zien. Een enkele keer krijg ik commentaar: ik herinner me dat een vlogkijker het brutaal vond dat Lenny zonder het te vragen mijn chocolaatje pakte. Als dat het is.”
SPAREN “Naast onze slaapkamer is een groot terras waarvan we liever een extra kamer willen maken. Maar de kinderen gaan voor: hun kamers verdienen een upgrade. Hoewel alles wat we sparen zo makkelijk weer op gaat, joh. En ach, het huis voelt zo ook compleet.”•

CV

Jamie Li Fo Sjoe GEBOREN 7 maart 1987, Amersfoort IS influencer en presentatrice STUDIE Hbo Communicatie MAAKT vlogs en programma’s op haar YouTube-kanaal SCHREEF de boeken Sexy, but tired. But Sexy en No Filter SAMEN met Alain de Graaf ouders van zonen Lenny, Kay en Cody WONEN in een splitlevelhuis van 170 vierkante meter in Almere

Dit artikel is afkomstig uit LINDA.256 Moedermaffia lees hier het hele magazine.

Thumbnail voor Pien Stieglis: ‘Ons interieur is geïnspireerd op stranden, restaurants en bakken vol kleur’Pien Stieglis: ‘Ons interieur is geïnspireerd op stranden, restaurants en bakken vol kleur’Lees ook