
Voor stylist Theo-Bert Pot (40) en zijn partner is wonen meer dan een dak boven je hoofd. Hun Haagse bovenhuis is showroom, speeltuin én hotel tegelijk.
IT’S A LOVE AFFAIR “Jelle is interieurarchitect, ik ben interieurstylist: bij ons thuis gaat het altijd en alleen maar over wonen. We hebben dit Haagse bovenhuis met twee etages negen maanden lang verbouwd en verduurzaamd en wonen er sinds maart. Zijn we op vakantie, dan gaan we steevast op zoek naar inspiratie. Een heftig behang gecombineerd met een hemelbed of fluwelen lampenkappen, een binnentuin die aanvoelt als een filmset: alles kan ons inspireren. In Zuid-Afrika logeerden we in B&B Jonkmanshof, waar de verschillende materialen en kleuren enorm origineel werden gebruikt. Eenmaal thuis jeukten onze handen. We spotten bijvoorbeeld een douchegordijn van linnen, dat hebben we ook in een van onze badkamers gehangen. Een mosterdgeel exemplaar, meteen leuk als sfeermaker en dat linnen blijft tenminste niet aan je lijf plakken.”
KOM GERUST BINNEN “We hebben een show home gemaakt van ons huis. Hier ontvangen we klanten en laten we zien dat het helemaal niet gek is om een plafond groen te schilderen, of een volledige woonkamer donkergrijs. Hout op hout op hout ís niet spannend, kijk maar bij ons: de vintage-look eiken vloer gaat goed samen met de donkere organische eettafel en ronde houten stoeltjes van Hay.”
‘ALS IK BEZIG
BEN, ZIE IK AAN
JELLES GEZICHT
METEEN WAT
HIJ ERVAN
VAN VINDT’
RONDE VORMEN “In Marokko en Aziatische landen zie je veel ronde, getoogde doorgangen. Dat geeft zachtheid aan een interieur. In ons huis hebben we deuren verwijderd en de openingen rond gemaakt, waardoor je vloeiend van kamer naar kamer gaat. Doorkijkjes geven een ruimtelijk gevoel. Of dat nou op honderd of op veertig vierkante meter is.”
LABRATORIUM “Ons huis is mijn styling laboratorium. Hier ben ik eeuwig aan het schuiven met meubels en accessoires. Ik zie ze als puzzelstukken die ik naar hartelust kan verzetten. Het liefst combineer ik verschillende kleuren met elkaar. In de grijs geschilderde woonkamer staan een groene bank en een knalroze krukje. Als ik bezig ben, merk ik aan Jelles gezicht meteen wat hij ervan vindt: hij had dat krukje liever van hout gezien. Maar ziet hij het plezier bij mij, dan gunt-ie het me. Hij zorgde voor het ontwerp van het huis, ik regel de styling. Dat is een goede balans.”
THE NICE STUFF COLLECTOR “Mijn naam op Instagram en een verwijzing naar mijn eerste boek Nice Stuff. Het vervolg, Super Nice Stuff, is net verschenen. Ik ben een verzamelaar. De verzamelwoede is op z’n hevigst als ik mooie eetkamerstoelen, vazen en verlichting zie. Het lijkt hier soms net een lampenwinkel. Ik kan rustig een vloerlamp bij een hangende lamp zetten en nog een klein lampje op de schouw ernaast. Gewoon omdat de wensen veranderen gedurende de dag. Soms wil je hard licht, soms net genoeg om een boek bij te kunnen lezen.”
ZES METER LANG “De keuken is een combinatie van hout, staal en glas. Het mag speels voelen en een beetje schuren, vinden wij. Aan één zijde hebben we door Martens & Dochters een lang keukenblad laten maken in de stijl van ons Aga-fornuis, met kluisachtige deurtjes. We kozen voor mat marmer boven het aanrecht en groene geglazuurde Marokkaanse tegeltjes op de vloer. Erbij een kookeiland met de look-and-feel van een vintagemeubel, ontworpen door Jelle en gemaakt door een interieurbouwer. Een rijkheid aan materialen.”
‘HOUT OP HOUT
OP HOUT ÍS NIET
SPANNEND, KIJK
MAAR BIJ ONS’
TICKETS TO THE TROPICS “We hebben op het dakterras een bad neergezet. Je loopt er vanuit de terraskamer en slaapkamer zo naartoe. Binnen is het decor bold met palmbomenbehang, een blauwtint op de muren en het plafond, en een op maat gemaakte kast in roze. Buiten voelt het alsof je op vakantie bent, met planten en boompjes overal. Het zou ook zomaar een tuin in Italië kunnen zijn. Ik verheug me op kerstavond: dan hangen er overal kerstlampjes en stappen Jelle en ik samen in het buitenbad. Omringd door sneeuw, natuurlijk.”
WIL JE RIJKHEID “Bel mij. Kleur is de gemakkelijkste manier om je interieur aan te passen. In tv-programma BinnensteBuiten geef ik interieuroplossingen en zorg ik met een beperkt budget – laten we zeggen 750 euro – voor grote veranderingen. Verf is daarvoor een perfect hulpmiddel. Denk daarnaast aan één eyecatching meubel en een paar vintage items. Ook al woon je op het noorden, een donkere, diepe kleur op de muren kan geweldig werken. Het zorgt ervoor dat meubels en kunst eruit knallen en een zwarte tv juist minder opvalt.”
ZO DOE JE DAT “Leg geld opzij voor een meubel of accessoire en als blijkt dat je het, tegen de tijd dat je het geld bij elkaar hebt, nog steeds leuk vindt, weet je: hier krijg ik geen spijt van. Jelle en ik wonen zestien jaar samen. Onze Flos-vloerlamp kochten we in die tijd en is er voor altijd. Ook de kleine Lounge Chair Plywood van Vitra is een klassieker geworden. Ik kocht hem van mijn eerste salaris in 2009.”
MISLUKKING “Denk als je gaat verbouwen ook aan de plek waar je lichtschakelaars wilt hebben. Waar doe je welke lamp aan en uit? Wij maakten een foutje, waardoor één schakelaar nu achter een deur zit verstopt. Ook oenig: een houten paneeldeur stond maanden bij de voordeur, klaar om na de verbouwing terug te plaatsen. Nu is hij onbruikbaar: helemaal krom getrokken door het vocht. Zo zonde.”
‘ZACHTGEEL OP
DE MUUR BLEEK
DRIE KEER NIKS,
ZATEN WE
ERVOOR,
DAN LEKEN
WE WEL ZIEK’
GEWOON OVERSCHILDEREN “Zachtgeel op de muur leek me wel wat. Nou, dat was drie keer niks, het oogde heel goedkoop. En zaten wij voor die muur, dan zagen we er bleek en grauw uit, alsof wekettingrokers waren.”
Onverwacht leuk “Lang leve de schrootjes. We hebben ze toegevoegd in de badkamer: we schilderden ze antraciet, net als de wanden, en nu vormen ze de lambrisering langs het bad. Ze brengen warmte en authenticiteit in het huis. Laat ze door een vakman maken en je weet niet wat je ziet.”
BILLIES “Ik vind het leuk om humor in een interieur te stoppen. Grapjes die je pas ziet als je lang kijkt. Zoals het billenvaasje prominent op de schouw. Mijn neefje staarde er laatst heel verbaasd naar. De voorkant heeft een piemeltje, meestal zetten we de billen naar voren.”
B&B GEVOEL “Ons huis heeft twee slaapkamers, de bedden opgemaakt met dezelfde kussens en dekens. Het klinkt idioot, maar vaak beslissen we ’s avonds pas in welke kamer we gaan slapen. In de zomer is die aan de achterkant fijn, waar de ramen open kunnen en het stiller is. Bij slecht weer liggen we graag aan de voorkant, waar de muren en het plafond een auberginekleur hebben en we – kaarsjes aan, bak popcorn erbij – graag films kijken. Maar ik moet het ook weer niet romantiseren: als een van ons snurkt, wordt hij door de ander het bed uit gestampt en ook dan blijkt zo’n hotelvibe metverschillende slaapkamers een uitstekend idee.”•
CV
Theo-Bert Pot GEBOREN 26 maart 1985 in Harderwijk IS interieurstylist STUDIE Grafisch Ontwerp BOEKEN Nice Stuff en Super Nice Stuff TV Doet betaalbare make-overs in BinnensteBuiten WOONT samen met Jelle van de Schoor (37) in een dubbel bovenhuis van 240 m2 in Den Haag BLOG thenicestuffcollector.com INSTAGRAM @theobert_pot
Dit artikel is afkomstig uit LINDA.257 Schotland lees hier het hele magazine.
Jamie Li (38): ‘Hier hebben we alles gedaan waar we als blutte twintigers alleen maar van konden dromen’




























































