De machtsoverdracht aan de nieuwe regering van de verkozen president Joe Biden kan officieel beginnen. Dat schrijft Emily Murphy dinsdag, het hoofd van van de General Services Administration (GSA).
Die federale overheidsdienst weigerde Bidens verkiezingszege te erkennen, omdat Trump zijn steun nog niet uitsprak. Daardoor had de Democraat nog geen toegang tot federale overheidsmiddelen. Inmiddels stemt Trump in met de overdracht.
Machtsoverdracht
Bidens overgangsteam zegt dat het snel ontmoetingen inplant tussen de aankomende president en federale overheidsfunctionarissen over de corona-epidemie en de nationale veiligheid. Tot dusver moest Biden het vooral doen met onofficiële briefings, en had hij geen toegang tot relevante geheime informatie. Bidens overgangsteam noemt het besluit van de GSA een cruciale gebeurtenis voor een goede en vreedzame machtsoverdracht.


















