Dit is het ochtendnieuws van donderdag 8 november: ‘CNN’-verslaggever mag het Witte Huis niet meer in, ‘supermarkten stunten fors meer met vlees’ en ‘voogdijkinderen te weinig betrokken bij besluiten’.
Wil je elke ochtend onze speciale selectie van het nieuws van de dag in je mailbox, meld je dan hier aan. Je begint je dag in ieder geval goed geïnformeerd.
Politie gaat graven naar vermiste Willeke Dost

Het toen vijftienjarige meisje verdween in 1992. De politie gaat graven in het dorpje Koekange in Drenthe. De aanleiding is het initiatief van twee inwoners van het dorp, die hadden aangegeven zelf te willen gaan graven op het terrein waar Willeke woonde. In de afgelopen jaren is door politie en het OM op diverse momenten intensief onderzoek verricht om de vermissing op te lossen, maar tot op heden zonder succes. De twee mannen zeggen nieuwe informatie te hebben over de plek waar Willeke mogelijk is begraven. Toen Willeke Dost in januari 1992 verdween, woonde ze bij een pleeggezin. De pleegmoeder en -broer werden in 2010 enige tijd aangehouden omdat ze verdacht werden van betrokkenheid bij haar verdwijning. Justitie besloot die zaak in december 2011 te sluiten.
(ANP)
CNN-verslaggever mag Witte Huis niet meer in

De accreditatie van Jim Acosta is ingetrokken toen hij botste met Trump. Dat gebeurde tijdens een persconferentie over de tussentijdse verkiezingen. Acosta stelde vragen over Trumps opmerkingen over immigranten tijdens de verkiezingscampagne, en daar werd Trump boos om. De president zei dat hij genoeg had van de vragen en daarom wilde een medewerker van het Witte Huis de microfoon van Acosta afpakken. Perssecretaris Huckabee Sanders noemde het “absoluut onacceptabel” dat Acosta daarbij “een jonge vrouw die gewoon probeert haar werk te doen als een stagiaire van het Witte Huis” met zijn handen aanraakte. CNN stelt in een verklaring dat de beschuldigingen van de perschef “frauduleus” zijn en dat de voortdurende aanvallen van de president op de pers te ver gaan.
(RTL Nieuws/CNN)
‘Voogdijkinderen te weinig betrokken bij besluiten’

Zo’n 12000 kinderen staan onder voogdij van een gecertificeerde instelling. Volgens Kinderombudsvrouw Margrite Kalverboer worden deze kinderen te weinig betrokken bij de besluiten die over hen worden genomen. Dat schrijft ze in een brief aan de verantwoordelijke ministers en instellingen. “Kinderen en jongeren vertellen mij dat ze niet betrokken worden bij besluiten en niet weten welke volwassenen er iets over hun situatie mogen zeggen. Ze hebben het gevoel dat de voogd hen niet genoeg kent om een goed besluit te kunnen nemen. Daarbovenop kunnen zij nergens heen als zij het niet eens zijn met een besluit”, aldus Klaverboer. De Kinderombudsvrouw vindt ook dat er meer tijd en ruimte moet komen voor het opbouwen van een vertrouwensband tussen voogdijkinderen en hun voogd.
(ANP)
‘Supermarkten stunten fors meer met vlees’

Volgens Wakker Dier stegen de aanbiedingen bij Jumbo en Albert Heijn het meest. De dierenwelzijnsorganisatie deed onderzoek naar twaalf grote supermarktketens in ons land en vergeleek de eerste drie kwartalen van dit jaar met dezelfde periode in de jaren daarvoor. Daaruit blijkt dat het aantal vleesaanbiedingen in supermarktfolders sinds 2015 met 28 procent is gestegen. Bij Jumbo gaat het om een verdubbeling van het aantal ‘vleesstunts’ ten opzichte van drie jaar geleden, bij Albert Heijn om een toename van 73 procent. ‘Minder vlees eten is hard nodig. Dat juist de marktleiders hiervoor geen verantwoordelijkheid nemen is schandalig. De dieren betalen hiervoor de prijs’, aldus Wakker Dier.
(Wakker Dier)
Hoogleraar UvA weg na ontoelaatbaar gedrag

In juni ontving de faculteit “verontrustende meldingen” over de hoogleraar. De hoogleraar van de rechtenfaculteit van de Universiteit van Amsterdam (UvA) heeft ontslag genomen, nadat was vastgesteld dat hij zich schuldig heeft gemaakt aan grensoverschrijdend gedrag. De UvA maakte dat gisteren bekend op haar website. Na de meldingen in juni werd een onderzoeksbureau gevraagd de kwestie te bekijken en feitenonderzoek te doen. Er werd toen gesproken met betrokkenen en de hoogleraar zelf, en het bureau constateerde dat er inderdaad sprake is geweest van grensoverschrijdend gedrag. Om welk gedrag het gaat, is niet bekendgemaakt. Er kwam ook naar boven dat gedurende een langere periode op de bewuste afdeling een gevoel van onveiligheid heerste. In het bericht staat niet om welke hoogleraar het gaat.
(UvA)
Bakker gaat 2400 stroopwafels bakken voor mariniers

En dat allemaal na een ‘regenjasgrap’ op Twitter. De mariniers oefenen momenteel in Schotland en Noorwegen. Toen Ronald Spijk van Stroopwafels XXL een foto van minister Ank Bijleveld van Defensie voorbij zag komen, die een bezoek aan de troepen in het regenachtige Schotland bracht, twitterde hij: ‘Hebben ze wel regenjassen?’ De opmerking was een knipoog naar de discussie over de winterkleding die de mariniers in Noorwegen aanvankelijk zelf moesten kopen omdat Defensie die niet op tijd kon leveren. Het Korps Mariniers reageerde met: ‘Regenjassen wel, maar géén stroopwafels. Wij herhalen: géén stroopwafels. We zijn met 2368 mariniers in totaal.’ En nu gaat de stroopwafelbakker er alles aan doen om de stroopwafels ook echt bij de mannen te krijgen.
Ja, maar géén stroopwafels. Wij herhalen: géén stroopwafels. We zijn met 2368 mariniers in totaal. Adresgegevens kunnen per DM. Bezorgen geen probleem, afhalen lukt ons ook nog wel. Groetjes, de mariniers. https://t.co/3dHPtd2Txg
— Korps Mariniers (@korpsmariniers) November 6, 2018
https://twitter.com/KomUutTwente/status/1060096149619699713
(RTV Oost/Twitter)














