Albert Heijn heeft dit jaar de Gouden Loeki voor beste reclamespot gewonnen. De supermarktketen zond het spotje, met Harry de hamster in de hoofdrol, afgelopen december uit.
De kerstcommercial is gemaakt door reclamebureau TBWANeboko.
Harry de hamster
In het spotje verliest hamster Harry zijn hart aan de hamster van de buren. Hij ontsnapt, steekt de straat over en weet het huis van zijn ‘geliefde’ te bereiken. Zijn baasjes weten hem echter weer te vangen en zetten hem terug in zijn kooi. Niet getreurd: tijdens Kerstmis komen de twee hamsters alsnog bij elkaar.
https://www.youtube.com/watch?v=ftbdEhLyuRk
Gouden Loeki
De Staatsloterij, winnaar van de Gouden Loeki in de afgelopen drie jaar, moest dit keer genoegen nemen met de tweede plaats. De loterij kreeg namelijk de Zilveren Loeki voor de commercial met koekoeksklok Fritsie. Ook deze reclame is gemaakt door TBWANeboko. De afgelopen jaren had het succes met de spotjes waarin onder andere hondje Frekkel (2018), egeltje Freddie (2019) en katertje Frummel (2020) de hoofdrol speelden.
De decemberreclame van supermarktketen PLUS, gemaakt door Wunderman Thompson, won overigens de Bronzen Loeki.
‘Pietertje’
De prijzen voor de beste reclames worden sinds 1995 uitgereikt. Eerdere winnaars zijn onder andere klassiekers als Rolo met ‘Olifant’ (1996), ‘Bommetje’ van Melkunie (1997), ‘Goeiemoggel’ van KPN (2007) en ‘Pietertje’ van Calvé Pindakaas (2010).