Heb je een reis voor de verjaardag van je vriendin betaald, krijg je een dag later een Tikkie van haar. Voor dat ene wijntje van vier euro. De horreur.
Voor de rubriek Tikkie Te Veel spreken we vrouwen met absurde Tikkie-ervaringen.
Tikkie Te Veel
Vandaag vertelt Nienke* (31) haar verhaal. Bedrag Tikkie
€ 8,75 Betaalverzoek voor
Pizza tijdens verhuizing Situatie
Nina helpt haar vriendin een hele dag met verhuizen. Als bedankje bestelt die pizza voor alle helpers, maar de volgende ochtend blijkt dat iedereen zijn eigen eten moet betalen.
Helpen verhuizen
“Een goede vriendin van mij ging samenwonen met haar vriend. Ze hadden een appartement gevonden op de derde verdieping, zonder lift. Ze vroeg of ik op zaterdag kon helpen met verhuizen. Natuurlijk wilde ik dat. We kennen elkaar al jaren en ik vind het niet meer dan normaal dat je elkaar met zoiets helpt.”
“Om negen uur ’s ochtends stond ik voor haar deur. Met haar vriend en nog twee andere vrienden hebben we de hele dag dozen en meubels gesjouwd. Vooral die wasmachine was een drama. Het ding paste nauwelijks door het trappenhuis. Uiteindelijk hebben we er met z’n drieën bijna een halfuur over gedaan om hem boven te krijgen.”
Heftige dag
“Rond een uur of zes waren we eindelijk klaar. Ik was kapot, mijn armen deden pijn en ik had sinds de lunch nauwelijks iets gegeten. Mijn vriendin stelde voor om pizza’s te bestellen. ‘Jullie hebben zo hard gewerkt, ik regel het eten’, zei ze. Nou, heerlijk natuurlijk.
We mochten allemaal een pizza uitkiezen. Ik koos een margherita, want ik had niet zo’n trek in iets ingewikkelds. Mijn vriendin bestelde via haar telefoon en rekende af. Daarna hebben we met z’n allen op de grond pizza gegeten, tussen de verhuisdozen. Hartstikke gezellig.”
Tikkie voor de pizza
“Toen ik naar huis ging, bedankte ze me uitgebreid. Ze zei zelfs nog dat ze zonder ons nooit alles op één dag had kunnen verhuizen. Ik ging met een goed gevoel naar huis, ondanks de spierpijn. De volgende ochtend werd ik wakker van een berichtje in onze groepsapp. Mijn vriendin had een Tikkie gestuurd van 8,75 euro per persoon. Met de tekst: ‘Nog even voor de pizza’s van gisteren!’
Een van de andere helpers reageerde met een lachende emoji en vroeg: ‘Was dat niet ons bedankje?’ Daarop antwoordde ze dat ze natuurlijk heel blij was met onze hulp, maar dat de verhuizing al duur genoeg was geweest. Ze had ook de verhuisbus en allerlei nieuwe spullen moeten betalen.
Een pizza van 8,75 euro is natuurlijk geen wereldbedrag. Maar als je je vrienden een hele dag voor je laat sjouwen, vind ik dat je op z’n minst het avondeten kunt betalen.”
*Nienkes naam is gefingeerd. Haar echte naam is bekend bij de redactie.
De volgende aflevering van Tikkie Te Veel verschijnt maandag 26 oktober om 06.00 uur op LINDA.nl.