De mooie, schaarsgeklede dames die de darters van en naar het podium brengen mogen niet meer en dat vindt onze Nederlandse ‘walk-on-girl’ Ashley (foto) enorm jammer.
“Ik voel me geen lustobject. Voor mij is het juist een meisjesdroom.”
Lees ook
Naaktfoto’s en slut pages: hoe meisjes online als lustobject worden weggezet
Lustobject
Dat de zogenoemde walk-on-girls in het vervolg niet meer op televisie te zien zijn in de dartsport hebben Engelse televisiezenders die darten uitzenden besloten. Volgens de zenders zou het vrouwen tot ‘lustobject’ maken. Heel jammer, vindt darter Raymond van Barneveld. Hij tweette een paar dagen terug al dat de meiden onderdeel van de dartsport uitmaken en zal ze daarom ook gaan missen. Daarnaast roept hij mensen op de petitie te tekenen, om er misschien toch nog voor te kunnen zorgen dat de meiden hun baan kunnen behouden.
I will really miss the girls !! For me they are a part of the darts. Sign their petition so they hopefully can keep their jobs @Charl0ttewood : https://t.co/FqhlOWY7tG https://t.co/YEpdtrwUqb
— Raymond van Barneveld (@Raybar180) January 26, 2018
Petitie
Die petitie is gestart door de walk-on-girls zelf en heeft inmiddels al bijna 40.000 stemmen binnengehaald. Ashley, de eerste Nederlandse walk-on girl, ziet zichzelf helemaal niet als lustobject. In tegenstelling zelfs; het is haar droombaan: “Tuurlijk kijken mensen naar je, daar is het ook voor. We gebruiken onze uitstraling gewoon om geld te verdienen, voor mij is dat juist een meisjesdroom,” vertelt zij Editie NL. Dat dit beeld zo negatief door de televisiezenders wordt opgevangen vinden zij daarom ook heel jammer. “Wij als walk-on-girls vinden dit heel erg jammer, want wij vinden het heel erg leuk om dit werk te doen en het is jammer dat dat door mensen die het er niet mee eens zijn niet meer kan.”
Formule 1
Ook in de autosport worden er maatregelen genomen. Tijdens de Formule 1 wedstrijden zijn de zogenoemde gridgirls ook niet meer toegestaan. De directeur van Formule 1 vindt het inzetten van de vrouwen namelijk “haaks op de hedendaagse maatschappelijke normen en waarden staan” en vindt ze “niet meer van deze tijd”.
In deze aflevering van Clubhuis 16 met Filemon vindt oud Tennisser John van Lottum darten juist helemaal geen sport.
















