Verschillende automobilisten in IJmuiden moesten even een paar keer knipperen met de ogen van schrik: een bijrijder van een blauwe auto deed het raam open en hing een baby uit het raam.
Althans, zo zag het eruit.
Baby uit raam
De video verscheen op het platform Dumpert. De beelden kwamen hierdoor ook bij de politie terecht.
Zij gingen achter deze auto aan. Uit onderzoek blijkt het niet om een echte baby, maar een pop te gaan. De politie is not amused door deze actie en waarschuwt ervoor dit soort dingen niet te doen.
Politie reageert op verontrustende video op Dumpert: ‘Baby hangt uit rijdende auto’ https://t.co/Id0hIgvO13
Wij zijn vanavond geïnformeerd over een video op Dumpert. Hierop is te zien dat een baby uit het raam van een rijdende auto hangt. Hebben wij direct opgepakt. Blijkt een pop. Doe dit soort dingen niet. Het laat mensen schrikken en kan voor (verkeers)gevaarlijke situaties zorgen.
— Politie Eenheid Noord-Holland (@POL_Eenheid_NH) June 14, 2023
De politie meldt verder dat ze een goed gesprek hebben gehad met zowel de bestuurder als de bijrijder. “Ze waren zelf ook best wel geschrokken van de ophef”, vertelt een woordvoerder aan NH Nieuws. De twee worden niet vervolgd.