Veel agenten in opleiding komen niet door de verplichte fitheidstest heen. De reden: de test zou veel te zwaar zijn.
De politie laat dat nu onderzoeken, zo schrijft het AD.
Op een paar seconden
De krant sprak twee agenten die de test niet haalden en daar flink van balen. Zo kwam Tessa twee seconden te laat bij het hardlopen. “Ik heb de test nu verschillende keren gedaan en ben telkens een fractie te laat. Het stomme is dat ik op straat geen enkele moeite heb met rennen. Ik heb al verschillende verdachten gearresteerd na een fikse sprint. Je rent dan op adrenaline”, zo vertelt ze.
Push-ups
Ook Sandra is niet geslaagd voor de test. Ze is namelijk te licht om de roeitest goed te doorstaan. Sinds 2016 is de fitheidstest een verplicht onderdeel op de Politieacademie. Volgens politiebond NPB melden zich elke maand tientallen agenten die zakken. “Goed functionerende agenten moeten ander werk zoeken, omdat ze één push-up tekortkomen of een paar seconden op de zestienhonderd meter. Wij hebben moeite met deze harde lijn”, zegt Leen Spoor van de bond tegen de krant.
Kritiek
De Politieacademie heeft een reactie gegeven op de kritiek en zegt dat de test niet bedoeld is om zoveel mogelijk mensen te laten zakken, maar dat er nou eenmaal met normen gewerkt moet worden. “Ten aanzien van de roeitest laten we binnenkort onderzoek uitvoeren door de Vrije Universiteit. We willen kijken of we de normen niet alleen op leeftijd moeten aanpassen, maar ook op gewicht. Uiteindelijk willen we zo min mogelijk studenten laten vallen.”