Het Nationaal Monument op de Dam in Amsterdam, het decor van de Nationale Herdenking op 4 mei, is beklad met rode verf. Ook is het woord ‘genocide’ op het beeld aangebracht.
Dat is te zien op foto’s van stadsomroep AT5.
Nationaal Monument op de Dam
Reinigingsmedewerkers zijn momenteel druk bezig met het verwijderen van de verf. Wie er achter de actie zit, is niet bekend, aldus AT5.
Het is niet de eerste keer dat zoiets gebeurt. Vorig jaar werd het monument al een keer beklad tijdens een grote pro-Palestijnse demonstratie. Ook andere bekende gebouwen, zoals het Paleis op de Dam en het Rijksmuseum, waren al eens doelwit.
Nationale dodenherdenking
Op veel plekken wordt vandaag stilgestaan bij de dodenherdenking. De Nationale Herdenking met onder andere koning Willem-Alexander, koningin Máxima en minister-president Rob Jetten is vanavond op de Dam in Amsterdam.
De plechtigheid is vanaf 18.45 uur te volgen op NPO 1. Om 20.00 uur volgt twee minuten stilte om oorlogsslachtoffers te herdenken. Alle treinen in Nederland staan dan stil en ook op de stations en stationswinkels wordt de twee minuten stilte in acht genomen.