
Rechtbankverslaggeefster Saskia Belleman (66) en acteur Nasrdin Dchar (47) maken zich sterk tegen onrecht en zijn daarbij niet bang om ook zelf de barricaden op te gaan. Alles om de wereld een betere plek te maken.
Saskia: “Beetje zwaar begin van ons gesprek misschien, maar de oorlog tussen Israël en Palestina beheerst al twee jaar de actualiteit, dus ik vraag het je toch: welke invloed heeft 7 oktober 2023 op jouw leven gehad?”
Nasrdin: “Niet normaal, zo groot. En het houdt me nog dagelijks bezig. Na het staakt-het-vurenakkoord van 9 oktober 2025 is Israël nog altijd een bezettende macht in het Midden-Oosten. Zowel in Gaza als op de Westelijke Jordaanoever zouden de Palestijnen zelfbeschikking moeten krijgen. Zo blijft dit vredesplan – geconstrueerd door Amerika, nota bene de grootste bommenleverancier voor Israël – zonder Palestina erbij te betrekken, een façade, onzin. Natuurlijk ben ik blij dat er nu minder slachtoffers vallen. Maar of dit voor de Palestijnen een hoopvolle ontwikkeling is, betwijfel ik. Voor alle duidelijkheid: de aanval van 7 oktober was verschrikkelijk. Er werden twaalfhonderd mensen gedood, tweehonderd gegijzeld. Maar wat er al 77 jaar in Palestina gebeurt, is ook verschrikkelijk: bezetting, apartheid, illegale nederzettingen, etnische zuiveringen. Daarbovenop pleegde Israël, als antwoord op 7 oktober, genocide. Volgens de officiële cijfers zijn in Gaza 67.000 Palestijnen vermoord, onder wie twintigduizend kinderen, en negentig procent van Gaza is volledig verwoest.”
VERDER LEZEN?
- Krijg onbeperkt toegang tot alle artikelen
- Lees LINDA.magazine online
- Geniet van te gekke winacties en lekkere puzzels
- Maandelijks eenvoudig opzegbaar































