Eindelijk zomervakantie en spring je direct in de auto naar het zonnige zuiden? Dan mag je achteraan sluiten in één van deze files.

Dat wordt bakken in de auto: op deze wegen sta je dit weekend in de zomerfile
De ANWB waarschuwt voor veel drukte dit weekend op Europese wegen vanwege het begin van de zomervakantie.
Zomervakantie
Aankomend weekend begint de zomervakantie voor het zuiden van Nederland, een week later volgt het noorden en als laatste start op 20 juli de zomervakantie in Midden-Nederland. Ook in het noorden en midden van Duitsland en in België sluiten de scholen voor de zomer dit weekend.
Waar zijn de knelpunten?
De ANWB voorspelt voornamelijk op zaterdag drukte op de Duitse wegen. Voornamelijk rond Bremen, Hamburg, Frankfurt en Neurenberg zullen knelpunten ontstaan. In Frankrijk valt de drukte nog mee, daar zijn er vooral vertragingen rond Parijs. Wanneer je route door de vijftien kilometer lange St. Gotthardtunnel in Zwitserland loopt, kun je rekening houden met twee uur vertraging.
Lees ook
Verkeerspsycholoog Kim Ruijs: ‘Zet tijdens het fietsen je telefoon op stil’
Zwarte zaterdagen
Pas op 3 en 10 augustus zijn de gevreesde ‘zwarte zaterdagen’. Dan hebben alle leerlingen in West-Europa vakantie en veel van hen zullen met hun ouders in de auto op de snelweg te vinden zijn. De ANWB adviseert om deze zaterdagen te vermijden. “De beste dagen om te rijden zijn donderdag en zondag.” Als je echt móet rijden op 3 of 10 augustus, vertrek dan niet te vroeg en zorg voor een goede nachtrust, neem voldoende drinken mee en verzin genoeg filespelletjes.