Inmiddels zijn zes mensen in het rampgebied in Turkije levend onder het puin vandaan gehaald door het Nederlandse zoek- en reddingsteam USAR. Dat meldt het reddingsteam woensdagochtend.
Elk van de vier reddingsgroepen van USAR (Alpha, Bravo, Charlie en Delta) heeft minstens één persoon gered, aldus een woordvoerder van het team. Zij hebben hun basiskamp opgezet bij de stad Hatay.
Reddingsteam
“In de loop van de nacht hebben de reddingsploegen elkaar afgelost. Er is de hele nacht doorgezocht en ook nu zijn we in het gebied aan het werk”, aldus de zegsman, die vertelt dat zijn team op straat veel waardering krijgt van de lokale bevolking. Volgens hem ervaren ze “veel steun en troost”. Op sociale media en op de eigen website heeft USAR beelden getoond van reddingsacties, waarop onder meer te zien is dat een vrouw ondersteund door twee reddingswerkers uit een ingestort pand wordt gehaald.