Een 77-jarige man en een 78-jarige vrouw uit Zaandam zijn zwaargewond geraakt bij de Prins Bernhardbrug in hun woonplaats. Volgens ooggetuigen zou de brug plotseling open zijn gegaan.
Een woordvoerder van de veiligheidsregio kan dat niet bevestigen.
In het ijskoude water gedoken
Een gewonde lag op het fietspad, de andere persoon was in het ijskoude water beland en werd daar door omstanders uitgehaald, meldt de veiligheidsregio. De hulpdiensten kwamen massaal ter plaatse en er werd een traumahelikopter opgeroepen. De twee personen zijn per ambulance naar het ziekenhuis gebracht. De drie mensen die in het water sprongen, zijn nagekeken door het ambulancepersoneel, maar hoefden niet mee naar het ziekenhuis.
Het is nog onduidelijk wat er precies is gebeurd. De politie doet onderzoek. In februari 2015 kwam een 57-jarige vrouw om het leven toen de Den Uylbrug in Zaandam plotseling omhoog ging terwijl zij daar fietste. Uit onderzoek bleek toen dat de gemeente meer had kunnen doen om dat te voorkomen.