In een nieuwe aflevering van Jelies & Gnodde: Grote Gezinnen Emigreren staat bij de familie Jelies de eeuwenoude discussie ‘wie zijn sterker, mannen of vrouwen?’ centraal.
Volgens dochters Aida en Jennie is dat echter heel duidelijk.
Jelies & Gnodde: Grote Gezinnen Emigreren
Dochter Aida en vader Johan maken samen het zwembad schoon. En dat is hoog tijd, want het warme weer komt eraan. Tijdens hun harde werken ontstaat een discussie over mannen en vrouwen en wie er nou sterker zijn. Johan: “Kijk, weet je wat het is? Ik kan jou dit wel laten doen en dat komt ook wel goed, maar ik ben wel degene met de meeste spierkracht. Dus dan kun je beter zeggen: ‘Weet je wat, ik ga gewoon boenen en jij gaat gewoon vegen.'”
Aida reageert direct: “Ik geloof er niks van, ik vind dat vrouwen sterker zijn.” Johan: “Dan mannen?” Daar zit wel degelijk verschil in, madam.” Aida: “En wat dacht je van mentaal dan? Mentaal zijn vrouwen toch echt wel sterker. Zou een man kunnen bevallen?”
Vader Johan geeft toe: “Nee, als een man zou bevallen zou hij komen te sterven op zijn kraambed.” Aida: “Zie je. Tien mannen met veertig kinderen alleen laten, of tien vrouwen met veertig kinderen alleen laten. Wie overleven het dan?” Johan: “Maar een man is niet zo dom om veertig kinderen te nemen.”
Aida geeft niet toe: “Stel dat het moest?” “Dan moet je een geweer op mijn kop zetten”, zegt Johan. Waarop zijn dochter antwoordt: “Je hebt zelf negen kinderen.” Johan: “Ja, die heb ik zelf opgevoed, die heb ik getraind tot en met. Weet je wat het is, je moet discipline hebben schat, je moet een opvoeding hebben.” Dat beaamt Aida: “Mijn vader drilt ons wel hoor.”
Vrouwen zijn sterker
Ook Jennie heeft het met de kleintjes over mannen en vrouwen. Moeder overste Janneke zit op de stoel van de kapper, dus past zij op haar zusjes. Alleen zijn ze niet lekker. Jennie vraagt aan Williene of ze nog steeds buikpijn heeft: “Ik voel het”, zegt ze, “er zit wat in.”
Ook al zijn ze ziek, de meisjes zitten gewoon aan tafel. Ook zegt de kleine Carolien dat ze gewoon gaat zwemmen, zelfs als ze niet lekker is. Waarop Jennie zegt: “Mannen zijn sterker (al vindt Carolien van niet), zo word je geschapen. Maar vrouwen zijn mentaal sterker. Als een man ziek is, van een verkoudheid ligt hij echt alsof hij doodgaat. En een vrouw gaat gewoon door.”
Nepziek
“Daarom kunnen vrouwen kinderen krijgen en mannen niet. Als jullie jongens waren geweest hadden jullie allemaal niet zo gezeten. Dan hadden jullie allemaal op bed gelegen en gehuild: ‘Ooohh, ik kan er niet meer tegen.'” Carolien snapt helemaal wat Jennie bedoelt, want ze herkent het gedrag van haar broer: “Net als wat Harry doet. Als hij nepziek is.”
‘Jelies & Gnodde: Grote Gezinnen Emigreren’ zie je elke dinsdag om 20.30 uur op SBS6. Je kijkt het programma hier terug.