Youp van ’t Hek (65) werd vrijdag onwel op het podium, maar voelt zich inmiddels weer helemaal goed. Wel is hij van het voorval geschrokken.
“Het licht ging uit”, zegt de cabaretier maandag in Veronica Inside op Radio Veronica.
‘Gewoon ziek’
Toen Youp het podium van het Oude Luxor Theater in Rotterdam opkwam, merkte hij al snel dat hij “niet lekker” werd. “Ik werd gewoon ziek,” vertelt hij. Youp had moeite met praten en kon nauwelijks lopen. “Toen dacht ik na tien minuten: dit ga ik niet redden. Dit is voor alle partijen niet goed.”
Ziekenhuis
De cabaretier heeft eerder last gehad van zijn hart en moest in 2015 een zware hartoperatie ondergaan. “Gezien mijn geschiedenis ben ik onmiddellijk naar het ziekenhuis gebracht”, vertelt Youp. “Daar zagen ze al heel gauw dat het iets simpels was.” Hij verliet zaterdag het ziekenhuis en mag woensdag weer optreden.
Youp wil niet zeggen wat er precies met hem aan de hand was. “De dokters weten wat het was en daar houden we het bij. Ik houd het een beetje vaag”, zegt hij. “Het is iets medisch en dat is tussen mij en de dokter. Punt.” Hij schrok wel “Gaan we weer, dacht ik even. Maar ik wist wel gelijk dat het niet mijn hart was.”