Dierenwinkelketen Welkoop stopt met de verkoop van konijnen en andere knaagdieren. Bij geen van de 149 vestigingen zullen de dieren binnenkort nog te koop zijn.
De winkelketen blijft wel ‘onlosmakelijk verbonden met dieren’, laat Welkoop weten.
Niet de beste plek
Bij Welkoop is vrijwel alles te vinden voor tuin en dier, en tot nu toe konden er ook dieren gekocht worden. Daaronder vielen ook konijnen, hamsters, ratten, muizen en andere knaagdieren. In die categorieën stopt de winkelketen nu met de verkoop. “Wij geven onze klanten dagelijks advies op het gebied van dier en welzijn. Een ruim verblijf voor de dieren hoort daar ook bij. We hebben ons altijd gehouden aan de wettelijke regels wat betreft de hokken, maar vinden toch dat we knaagdieren en konijnen hiermee niet de beste plek bieden”, legt algemeen directeur Bert Bargboer uit.
In plaats van de kleine verblijven van waaruit de knaagdieren en konijnen worden verkocht, komt er binnenkort een nieuw educatief dierenverblijf onder de naam ‘de Hooibergh’. Daarin krijgen dieren meer bewegingsruimte en kunnen kinderen ze aaien. Kinderen kunnen er ook meer leren over het dier en zijn leef- en eetgewoonten. Deze dieren zijn echter niet bestemd voor de verkoop. Het bedrijf was niet bereikbaar om aan te geven vanaf welke datum er geen knaagdieren meer worden verkocht in de winkel.