De Spaanse politie wil telefoongegevens van alle mensen die mogelijk betrokken zijn geweest bij de dood van de Amsterdamse filmmaker Wouter van Luijn. Dat melden lokale media.
De negentienjarige Spanjaard Adrián F. zit vast op verdenking van beroving en geweldpleging. Hij is de hoofdverdachte en heeft eerder verklaard dat hij Van Luijn heeft geslagen omdat die op straat stond te plassen. Daardoor ging Van Luijn volgens de verdachte tegen de grond, waarna hij overleed. Volgens de Spaanse politie wilde de verdachte Van Luijn beroven van 700 euro toen die drugs wilde kopen, meldden lokale media eerder.
De verdachte zegt dat hij Van Luijn één keer op het hoofd heeft geslagen, maar uit autopsie blijkt dat Van Luijn meerdere keren is geslagen en dat hij een uitstulping in de wand van een hersenslagader had, schrijft de NOS. Uit verklaringen van getuigen, onder wie drie medepassagiers van de taxi waarmee Van Luijn de stad in kwam, zijn tegenstrijdigheden naar voren gekomen over hoe en wanneer de agressie begon. Daarom wil de politie nu weten wie waar was tijdens het misdrijf, dat gebeurde in de wegens drugshandel beruchte krottenwijk Son Banya.