Voor Duitse ouders is het niet langer toegestaan om hun interseksuele kind operatief te laten behandelen.
Dat heeft het Duitse parlement besloten.
Medisch noodzakelijk
Naar schatting zijn er in Duitsland 160.000 mensen bij wie niet uitsluitend sprake is van enkel mannelijke of vrouwelijke geslachtsdelen. Het verbod houdt in dat ouders van kinderen bij wie dit het geval is, niet via een operatie alsnog het geslacht voor hun kind kunnen bepalen.
Een uitzondering geldt als de ingreep medisch noodzakelijk is en uitstel niet mogelijk is. In dat geval moet een interdisciplinaire commissie eerst toestemming geven.
Paul Lehrieder van de centrumrechtse partij CDU zei dat de wet dient om het zelfbeschikkingsrecht van kinderen te beschermen. Ook beschermt het de kinderen tegen een onnodige behandeling. Duitse partijen als de FDP, Die Linke en Die Grünen hebben niet gestemd. Ze stellen achter het doel te staan, maar zeiden niet te geloven dat de wet voldoende bescherming biedt.
De rechts-populistische partij AfD stemde tegen en sprak van een “ideologische desillusie ten koste van wat het beste is voor het kind”.