Het kabinet bespreekt maandag hoe het na 13 augustus verder moet met eendaagse festivals en of deze door kunnen gaan.

Eendaagse festivals onder de loep, kabinet beslist mogelijk vandaag
Eerder besloot het kabinet dat meerdaagse festivals, waar mensen overnachten, tot 1 september verboden zijn.
Eendaagse festivals
Festivalorganisator ID&T spande samen met een aantal andere bedrijven een kort geding aan over de één dag durende festivals. Het kabinet wilde eigenlijk pas later een beslissing nemen, maar de festivalbedrijven wilden voor 1 augustus perspectief. Daarop liet het kabinet weten 2 augustus waarschijnlijk al een besluit te nemen.
Als het kabinet besluit het verbod op de eendaagse festivals ook tot 1 september te verlengen, zetten ID&T en andere bedrijven het kort geding alsnog door.
Verbod
Het kabinet besloot eerder deze maand alle festivals tot en met 13 augustus te verbieden. Na de versoepelingen die aan het begin van de zomer werden aangekondigd, liepen de besmettingscijfers snel op, waarna het kabinet opnieuw besloot tot ingrijpen.
