Op een bedrijventerrein in Capelle aan den IJssel woedt een fikse brand. Het vuur begon bij een deelscooterbedrijf aan de Radarstraat en sloeg over naar het pand ernaast.
Volgens de veiligheidsregio moeten beide panden als verloren worden beschouwd.
Capelle aan den IJssel
Twee personen raakten door de brand lichtgewond, waarschijnlijk omdat ze rook hebben ingeademd. Een van hen is naar het ziekenhuis gebracht. Volgens burgemeester Peter Oskam van Capelle aan den IJssel zijn twee straten ontruimd.
“De bewoners van die straten worden tijdelijk opgevangen in het zwembad. Vannacht wordt bekeken of ze weer terug naar huis kunnen”, zegt hij tegen RTV Rijnmond.
Evacuatie
Volgens de lokale zender zijn vijftig mensen vanwege de rook geëvacueerd. Een woordvoerder van de veiligheidsregio kan dat aantal niet bevestigen en houdt het op een straat waarvan een aantal huizen is ontruimd door de brandweer. Ook is een aantal bewoners gevraagd vrijwillig te vertrekken als ze dat willen. Hij weet niet wanneer de geëvacueerden weer kunnen terugkeren.
De brandweer heeft ‘groot opgeschaald’ om te voorkomen dat het vuur overslaat naar andere panden in het blok, aldus de veiligheidsregio. In een daarvan stonden boten op aanhangers, maar die zijn er uit voorzorg uitgehaald.
Tekst gaat door onder de video:
Brand
Naar verwachting is de brandweer nog uren bezig met blussen van de “complexe brand”. “Het dak is ingestort en dat maakt dat we lastig bij het vuur kunnen komen. Bovendien zijn er veel accu’s aanwezig. Die zijn moeilijk te blussen en kunnen soms weer spontaan vlam vatten”, aldus de woordvoerder.
Bij de brand komt veel rook vrij. Omwonenden zijn via een NL-Alert gewaarschuwd om ramen en deuren te sluiten. Eind oktober vorig jaar brandde het pand ook al af. Toen lag de oorzaak in de accupakketten. Wat de huidige brand veroorzaakt heeft, is vooralsnog niet bekend.