Vandaag is de laatste dag van de Ramadan. Een maand van vasten, maar ook van bezinning en minder bedeelden helpen. Sarah El Hami (23) zamelde deze maand geld in voor arme gezinnen in Sri Lanka.
Ramadan tijdens corona
“Normaal ga je in de avond naar de moskee om de dag af te sluiten door samen te bidden en eet je met familie”, legt Sarah uit. Door de coronacrisis zit dat er nu allemaal niet in. “Het gaat erom dat je tussen zonsopgang en -ondergang niet eet en drinkt, maar het gaat ook om met jezelf en je geloof bezig zijn en denken aan anderen. Dat kun je allemaal gewoon voortzetten. In plaats van in de moskee, bidden wij thuis met elkaar, om de dag af te sluiten.”
Goede doelen
Één van de vijf zuilen van de islam is het geven van Zakat. Dat betekent ‘reiniging’ en bereik je door aalmoezen aan de armen te geven. Dit heeft als doel dat alles eerlijker verdeeld wordt onder arm en rijk. “Ik probeer te denken aan anderen, wie ik ben als moslim en hoe ik een beter mens voor de wereld kan zijn. Ik merk dan ook dat mensen tijdens de vastenmaand veel vrijgeviger zijn.” Het helpen van minder bedeelden is niet verplicht: “Er zijn ook mensen die wel geloven in God en de Koran, maar die niet veel kunnen geven, omdat ze zelf niet genoeg hebben. Als je genoeg hebt, is het wel belangrijk om te delen.”



















