Het mag dan nog even duren, maar de zomervakantie komt steeds dichterbij. Wanneer kun je je vakantie het beste boeken en wanneer juist niet?
Reiszoekmachine Kayak zocht het voor je uit.
Vakantie boeken
Ben je van plan om deze zomer naar het buitenland te gaan? Dan kun je het beste nu al gaan boeken. Zo zijn de eerste twee weken van januari het gunstigst om een zomertrip vast te leggen. Vliegtickets kosten dan gemiddeld tussen de 480 euro en 530 euro. Dat is een stuk goedkoper dan wanneer je in juni of juli boekt.
Volgens Kayak-reisexpert Rachel Mumford zal de zomer van 2026 deels in het teken staan van het WK-voetbal, dat in Canada, de Verenigde Staten en Mexico georganiseerd wordt. “Vroeg boeken is echt de sleutel tot de beste deals”, vertelt ze.
Maar waar gaan de meeste zomertrips naartoe in 2026? Volgens de site wordt Centraal-Amerika steeds populairder. Zo zijn veel mensen geïnteresseerd in de ongerepte natuur van het land. Het aantal vlucht-zoekopdrachten steeg met 37 procent, terwijl de prijzen gemiddeld dertien procent lager zijn dan vorig jaar. Wie naar San José wil, is zelfs zestien procent goedkoper uit dan het jaar ervoor.
Ook Europa scoort: Madrid is helemaal in. Zo behaalde de Spaanse hoofdstad zo’n tachtig procent meer zoekopdrachten dan het jaar ervoor. Voor een vliegticket naar de Spaanse stad betaal je gemiddeld 130 euro. Andere geliefde bestemmingen zijn Amsterdam, Zakynthos en Porto. Waar ga jij heen dit jaar?
Milou Nagelhout is redactiestagiair bij LINDA.nl. Haar journalisitieke passie ligt bij het schrijven van achtergrondverhalen en over maatschappelijke thema’s. Verder is ze dol op reizen en sporten.