Jan Versteegh presenteert sinds drie jaar De Bondgenoten. Kandidaten die meedoen aan dat programma zetten hun ‘echte’ leven op pauze om deel te nemen aan een realityprogramma. Jan vertelt aan LINDA. wat hij deelnemers probeert mee te geven als ze het programma verlaten.

Dit is het advies dat Jan Versteegh geeft aan deelnemers van 'De Bondgenoten'
Jan Versteegh over ‘De Bondgenoten’
Een intense periode, noemt Jan Versteegh deelname aan De Bondgenoten. “Het is intensief. De Bondgenoten is een kleine maatschappij op zichzelf. De deelnemers zitten in een loods met een tuin eromheen, waar negentig camera’s alles volgen wat ze doen. Je kunt je nergens verschuilen. Dus als iemand een zware nacht heeft gehad of er is ruzie, dan zie je dat allemaal terug.”
Zelf heeft Jan ook nauw contact met de deelnemers. “Het is al een paar keer voorgekomen dat een familielid van een deelnemer kwam te overlijden. Dan ga ik natuurlijk wel een gesprekje voeren om te kijken hoe het echt met diegene gaat, ook als die niet worden uitgezonden.” Daarbij is er ook de nodige begeleiding vanuit de programmamakers. “We hebben verschillende psychologen met wie mensen kunnen praten. Regelmatig is er een gesprek tussen hen en de deelnemers. Dat is belangrijk, zeker voor deelnemers die normaal gesproken niet op televisie komen.”
Hij geeft deelnemers vaak het advies om niet te veel op sociale media te kijken zodra ze De Bondgenoten verlaten. “Veel mensen kijken het programma en delen hun mening, maar in de loods weten ze dat niet. Zij mogen namelijk niet op sociale media kijken. Ik adviseer daarom altijd om die eerste week na thuiskomst sociale media te vermijden en juist tijd door te brengen met familie en vrienden.”
'De Bondgenoten'-Chess onderschatte de impact van een realityshow: 'Kun je niet voorspellen'Lees ook
Groepsapp
Of ze dat ook daadwerkelijk doen? “Dat denk ik trouwens niet. De groep met oud-deelnemers is heel hecht, dus volgens mij wordt iedereen meteen aan een groepsapp toegevoegd en worden ervaringen gedeeld.”
Ook als het slecht gaat met een kandidaat, of iemand zich minder goed gedraagt, is dat te zien op televisie. Dat was bijvoorbeeld het geval bij Robert, die vorige maand een waarschuwing van de programmamakers kreeg omdat hij op deuren had geslagen. “Over geweld kan ik heel kort zijn: dat mag niet in het programma. Verschillende kandidaten hebben om die reden de loods moeten verlaten. Er zijn met Robert gesprekken gevoerd door de makers van het programma. Hij heeft een fout gemaakt, dat vind ik ook. Uiteindelijk heeft hij zelf besloten om na deze cyclus het programma te verlaten.”
Het beste van LINDA. direct in je mail? Meld je aan voor onze nieuwsbrief.
'De Bondgenoten'-Kristie na deelname: ‘Ik krijg veel nare berichten’Lees ook
Roel Janssen
Roel Janssen laat zich graag meeslepen in de heerlijke wereld van de BN’ers. Als entertainmentredacteur bij LINDA.nl zit hij daarvoor op de juiste plek. Van de relatieperikelen van B&B Vol Liefde-kandidaten tot de modemissers van de Nederlandse jetset.














