Een Nederlandse vrouw en Duitse man zouden gedrogeerd zijn en opgesloten hebben gezeten in een Spaans ‘horrorhuis’ waar ze alleen sondevoeding te eten kregen.
Dat melden de Spaanse autoriteiten.
Spaans horrorhuis
De Guardia Civil in Cádiz heeft twee verdachten aangehouden die in vier jaar tijd een kleine twee miljoen euro aan eigendommen hebben gestolen. Ze sloten naar verluidt vriendschappen met ouderen om vervolgens hun slag te slaan. Meerdere slachtoffers zouden “onverwachts zijn gestorven”, aldus de Guardia Civil.
Link vermissing hoogbejaarde Maria Babes
Het misbruik kwam aan het licht toen de politie een onderzoek instelde naar de vermissing van de 101-jarige Maria Babes. Zij bleek in slechte conditie te zijn opgenomen in een verzorgingstehuis. Babes vertelde de politie dat ze op Tenerife, waar ze woonde, was benaderd door een stel dat aanbood voor haar te zorgen. Vervolgens bracht het stel haar naar Cádiz, waar ze maandenlang gevangen werd gehouden.
Snel gecremeerd
In oktober had ze ruim 162.000 euro op de bank, midden december was hier nog 300 euro van over, meldt de Guardia Civil. Ook was het huis van de vrouw op Tenerife verkocht. De verdachten haalden Babes nog voor hun aanhouding uit het verzorgingstehuis. Vijf uur later was ze overleden en liet het stel haar lichaam snel cremeren, zodat ook geen lijkschouwing kon worden uitgevoerd.
In een door de verdachten gehuurde woning in Spanje vonden de autoriteiten de Nederlandse vrouw en de Duitse man. Hun leeftijden zijn nog niet bekend gemaakt.
De foto bij dit artikel is ter illustratie en toont niet de betreffende woning.