De politie vermoedt dat de 14-jarige Maxim uit Apeldoorn, die inmiddels bijna twee weken vermist is, zich mogelijk buiten Nederland bevindt.
Ze denken dat hij zelfs onderweg is naar Polen en mogelijk nog verder gaat richting Oost-Europa.
Maxim
Maxim vertrok op zaterdag 18 april rond het middaguur op zijn fiets en is sindsdien niet meer gezien. In eerste instantie werd gedacht dat hij richting Twente reisde, met daarna een mogelijke route naar Duitsland. Inmiddels gaat de politie een stap verder: het scenario dat hij richting Polen of nog verder oostwaarts trekt, wordt serieus onderzocht.
Of hij nog altijd op de fiets reist, is niet zeker. De politie sluit niet uit dat hij onderweg van vervoersmiddel is gewisseld, meldt het AD. Om de kans op een doorbraak te vergroten, is zijn signalement inmiddels ook in Duitsland verspreid en wordt er op verzoek van Nederland in Polen aandacht gevraagd voor zijn vermissing.
Dat de politie al snel een foto en signalement deelde, zegt veel over de ernst van de situatie. “Dat doen we echt niet zomaar. Het geeft aan dat we ons echt zorgen maken en alle hulp kunnen gebruiken”, aldus een woordvoerder tegen het AD.
Maxim droeg op de dag van zijn verdwijning een zwarte jas en joggingbroek van Nike, zwarte sneakers en een rugzak in rood- of oranjetinten. Hij is tussen de 1,50 en 1,60 meter lang, heeft zijn hoofd kaalgeschoren en vertrok op een grijze damesfiets van het merk Stella.
Zoekacties
In de dagen na zijn verdwijning zijn meerdere zoekacties opgezet in en rond Apeldoorn. Onder meer leegstaande panden en bosgebieden zijn uitgekamd door zoekteams van SAR Nederland. Tot nu toe leverde dat geen concrete aanwijzingen op.
Een Amber Alert is niet uitgegeven, omdat er geen aanwijzingen zijn dat Maxim slachtoffer is van een misdrijf. Volgens de politie wordt zo’n alert alleen ingezet bij acuut levensgevaar, bijvoorbeeld bij een ontvoering.