
Een keukenprins kan Jaap Jongbloed (70) zichzelf niet noemen, maar anders dan vroeger roert hij nu weleens in een pan. Tot grote vreugde van zijn dochter. “Ze zei laatst: ‘Wat koken betreft ben je er wel op vooruitgegaan, pap.’”
Tegenover me zit een superfitte zeventiger. Hoe krijg je dat voor elkaar? “Naarmate ik ouder werd, ben ik steeds gezonder gaan eten. Vroeger was ik echt een snacker. Vergreep ik me geregeld aan koekjes of een chocoladereep. Daar ben ik helemaal mee gestopt. Nu neem ik ’s middags een proteïneshake met kefir en fruit. De four o’clock craving is daardoor veel minder geworden.”
En je sport veel, mag ik aannemen? “Zo’n vier à vijf keer per week. Ik doe aan tennis, fitness met gewichten en – omdat mijn vrouw Inge eraan verslaafd is – kickboksen. De afgelopen vier jaar zijn we zelfs op kickboksvakantie geweest in Thailand. We trainen op Koh Samui elke dag in zo’n openluchtschooltje. Fijne bijkomstigheid is dat ik dol ben op Aziatisch eten. Het liefst eet ik elke avond gebakken rijst met groente en kip. Saai, hè? Uien, knoflook, gember, ketjap asin (zoutig), ketjap manis (zoetig), diepvrieserwtjes, pindasausje erbij, een gebakken banaantje en zoetzuur.”
VERDER LEZEN?
- Krijg onbeperkt toegang tot alle artikelen
- Lees LINDA.magazine online
- Geniet van te gekke winacties en lekkere puzzels
- Maandelijks eenvoudig opzegbaar
































