De bekende Franse actrice Adèle Haenel (30) beschuldigt filmregisseur Christophe Ruggia (54) van seksueel misbruik tijdens het opnemen van haar eerste film. De actrice was toen twaalf jaar oud.
Ze zegt voortdurend seksueel lastiggevallen te zijn door de regisseur tussen de leeftijd van twaalf en vijftien jaar tijdens het maken en promoten van haar debuutfilm The Devils.

Franse actrice Adèle Haenel beschuldigt regisseur van kindermisbruik
Kindermisbruik
Tegen de Franse website Mediapart zegt ze dat ze het gedrag van de regisseur ziet als kindermisbruik. Volgens de actrice moest ze de regisseur gedwongen in zijn nek kussen en hem “herhaaldelijk aanraken, van zijn dijen tot zijn borstkas”. Dit gebeurde in het appartement van de regisseur en tijdens internationale filmfestivals.
Zorgen over omgang
Mediapart sprak tientallen mensen die betrokken waren bij het maken van de film The Devils. Uit het onderzoek blijkt dat veel van hen zich zorgen maakten over de manier waarop de regisseur met Haenel omging. Regisseur Ruggia heeft alle beschuldigingen ontkend. Volgens hem ging het om een “professionele en hartelijke relatie”.
Lees ook
Deze bekende actrices pleiten voor openheid #MeToo, maar zwijgen zelf
Jonge tieners
Haenel besloot zich uit te spreken over haar traumatische ervaring na het zien van de documentaire Leaving Neverland. Daarin wordt Michael Jackson beschuldigd van seksueel misbruik. Toen ze ontdekte dat Ruggia aan een nieuwe film met jonge tieners werkt, besloot ze naar de media te stappen. Haenel heeft twee Césars gewonnen, Franse Oscars, en is te zien in de bekroonde film Portrait de la jeune fille en feu.