De cultuurbranche verwacht ook komend seizoen fiks verlies te draaien door de coronamaatregelen. De inkomstenderving wordt geschat op zo’n 1,5 miljard euro.
Deze schatting komt van de taskforce culturele en creatieve sector. Dit is een samenwerking van ruim honderd branche-, beroeps- en belangenorganisaties.

Culturele sector verwacht komend seizoen een verlies van 1,5 miljard euro
Verlies
De taskforce vroeg de organisaties een schatting te maken van de mate waarin het publiek komend najaar terugkomt. Ook moesten zij de verwachte publieksinkomsten doorgeven.
Op basis van de schattingen verwacht de groep voor ‘podia’ slechts 40 procent van de inkomsten ten opzichte van diezelfde periode in 2019. Musea verwachten komend najaar 50 procent, bioscopen 65 procent.
Culturele sector
Voor festivals ligt het seizoen vrijwel geheel stil. Ook nachtclubs hebben door de sluiting geen publieksinkomsten. De taskforce schat het omzetverlies voor deze groepen voor heel 2021 op ruim 2,8 miljard euro.
Naar verwachting is de terugval van publieksinkomsten nog tot ver in 2022 voelbaar. Omdat dit volgens de taskforce zal leiden tot grote financiële schade, vraagt ze om verlenging van de steunmaatregelen vanuit de overheid. Verder hoopt zij op helderheid over een snelle volledige heropening van de sector.
